ÚvodO INSIAAktualityINSIA LEGAL INDEX 2008

INSIA LEGAL INDEX 2008

1. listopadu 2008 | Rubriky: Aktuality

INSIA, specialista na pojištění profesní odpovědnosti, sestavil srovnání limitů pojistného krytí předních českých advokátních kanceláří - Insia Legal Index 2008.

Jako v loňském roce Insia Legal Index zahrnuje také samostatný index advokátních kanceláří podnikajících jako společnosti s ručením omezeným.

Insia Legal Index pomáhá právním společnostem stanovit optimální výšku limitu pojistné ochrany. Vyjadřuje poměr mezi limitem pojištění profesní odpovědnosti a příjmy advokátní kanceláře za rok 2007.

undefinedPro výpočet indexu byly české advokátní kanceláře rozděleny do tří skupin:

  • INSIA LEGAL INDEX "30+" 2008 činí               2,78
    kanceláře s ročními příjmy nad 30 mil Kč
  • INSIA LEGAL INDEX "30-" 2008 činí                  5,3
    kanceláře s ročními příjmy do 30 mil Kč
  • INSIA LEGAL INDEX "s.r.o." 2008 činí               6,3
    kanceláře podnikající jako s.r.o.Ve srovnání s rokem 2007 hlavní INSIA LEGAL INDEX 30+ má stále mírně klesající tendenci, což opět dokazuje, že na rozdíl od minulých let většina velkých advokátních kanceláří adekvátně nezvýšila svoji pojistnou ochranu s tím, jak jim vzrostly příjmy.

Advokáti podnikající jako s.r.o. jsou pojištěni výrazně lépe!

Z průzkumu vyplynulo, že advokátní kanceláře působící ve formě s.r.o. jsou výrazně lépe pojištěny, což je dáno povinností stanovenou zákonem o advokacii.

Oproti loňskému roku však došlo i u nich ke snížení indexu což může být způsobeno jejich velkým obchodním růstem.

Insia Legal Index společností s ručením omezeným dosahuje výše 6,3 a je vyšší než ostatní indexy. Analytici INSIA zjistili, že díky vysokému minimálnímu limitu pojištění na společníka jsou tyto advokátní kanceláře ve vztahu ke svým příjmům obecně výrazně lépe pojištěny a poskytují tak svým klientům větší míru jistoty při náročnějších obchodních jednáních.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn