ÚvodPojištění firemPojištění aut

Pojištění aut

Tisíce firem již svěřilo péči o pojištění svých firemních automobilů do rukou specialistů v INSIA. I pro vaše auta proto dokážeme najít dobré pojištění za nejnižší cenu na pojistném trhu, protože jsme významným partnerem pro všechny pojišťovny.  A postaráme se také o veškerou administrativu, zelené karty a likvidaci pojistných událostí!

Povinné ručení

Ať máte ve firmě osobní automobil, motocykl, traktor, autobus či tahač, potřebujete levné a spolehlivé pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení). Kvalitní pojištění od specialistů v INSIA ochrání vaši firmu dokonce i v případě, že u řidiče vozidla byl při zaviněné nehodě zjištěn alkohol.  

Nezapomínáme ani na připojištění čelního skla, které patří mezi nejvíc ohrožené části vozidla. Pro větší firmu využijete jistě možností skupinového (tzv. flotilového) pojištění, se sníženou administrativou a ještě výhodnější cenou! Předejte péči o pojištění svých vozidel zkušeným specialistům v INSIA a přesvědčte se sami, jak si pojišťovny cení spolupráce s největší sítí makléřů na trhu.

Havarijní pojištění

Investice vložená do firemních vozidel je pro Vás významná. Každý den se stane více než 730 dopravních nehod! Vhodným sestavením pojistek od různých pojišťoven umíme zajistit kompletní ochranu hodnoty vašich automobilů až do 100% pořizovací ceny!

Havarijní pojištění má celou řadu parametrů, které dokážeme nastavit tak, abychom pro vaše firemní auta vybrali na celém pojistném trhu ten nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou služeb pojišťovny při řešení škod. A postaráme se samozřejmě i o nutnou administrativu.

Pojištění pořizovací ceny

S tímto pojištěním, které patří do kategorie pojistných produktů GAP, nemusí vaše vozidlo ztratit svou hodnotu po několik následujících let. V případě pojistné události můžete získat částku, která se rovná 100% původní kupní ceny vašeho vozidla.

Proč uzavřít pojištění pořizovací ceny GAP?
  • Hodnota každého vozidla v čase klesá a standardní havarijní pojištění poskytuje krytí jen do výše aktuální tržní (obecné) ceny vozidla.
  • Pojištění pořizovací ceny GAP Vám nabízí pojistnou ochranu na úrovni pořizovací ceny vašeho vozidla pro případ totální škody (havárie, živelní událost) nebo odcizení.
  • Pojištění kryje rozdíl mezi původní pořizovací cenou a tržní (obecnou) cenou vozidla v době pojistné události.
  • Pojištění lze volitelně sjednat i s krytím spoluúčasti z havarijního pojištění.
  • Pojištění lze kombinovat s jakýmkoliv havarijním pojištěním.
Úrazové pojištění

Víme, že se snažíte jezdit bezpečně. Bohužel jsou stále kolem nás řidiči, kteří denně hazardují se zdravím nevinných lidí kolem sebe. Proto má v pojištění vozidel své pevné místo i úrazové pojištění dopravovaných osob (tzv. pojištění sedadel).  

Na ochranu osob ve firemních autech klademe v INSIA vysoké nároky. Proto jsme vyvinuli speciální pojistný program „Klid za volantem“, který svými limity značně převyšuje běžná pojištění na trhu. Každou osobu ve vozidle umíme pojistit pro případ trvalých následků úrazu až na 4 miliony Kč a na odškodné po úrazu až 2.000,- Kč za den!

Zajistěte i Vy pro sebe a své zaměstnance úrazové pojištění sedadel, které poměrem ceny k limitu plnění nemá na trhu konkurenci! „Klid za volantem“ uzavřete nezávisle na pojištění havárie či povinném ručení. Pojistit můžete i vozidla ve finančním či operativním leasingu.

Pro skupinu vozidel s celkovým pojistným nad 20.000,-Kč za rok máme slevu 10%!

Asistenční služby

Garance pomoci motoristům v nouzi. Tak je možno shrnout tento druh pojištění, který zajistí pomoc v případě nehody, poruchy vozidla, defektu pneumatiky, při nedostatku paliva i při vybití baterie. Asistenční centrála zajistí i nahradí ubytování nebo dopravu posádky i vozidla zpět do ČR v případě události v zahraničí.

Makléři v INSIA mají dlouholeté zkušenosti s řadou pojistných událostí svých klientů u mnoha pojišťoven a dovedou Vám proto doporučit asistenční služby, které opravdu fungují. Pomůžeme vám vybrat takové pojištění asistenčních služeb, které rozsahem služeb a limity plnění uspokojí vaše představy o kvalitní pomoci v případě nouze.

Právní ochrana

S provozem aut je spojena řada nepředvídatelných situací, kdy oceníte pohotovou a kvalifikovanou radu či pomoc „svého“ právníka. Proto je tu pojištění právní ochrany. Od řešení otázky zavinění dopravní nehody, přestupkové či trestní řízení, přes spory s pojišťovnami či dohadování se s autoservisem o záruční opravě. Dopravním firmám zajistíme rozšíření pojištění právní pomoci o řešení sporů při poškození nákladu.

Dostanete-li se po nehodě do sporu s dopravní policií, zejména v zahraničí, je pohotová pomoc „právníka na telefonu“ častokrát doslova záchranou. Využijte i vy tuto jedinečnou službu zajišťující klid pro vaše podnikání a skutečnou ochranu vašich oprávněných nároků při právních sporech.

Odpovědnost dopravce

Provádíte-li dopravu zboží za úplatu, vzniká vám ze zákona odpovědnost za škody způsobené na tomto zboží během přepravy. Při mezinárodní dopravě se tato odpovědnost řídí dle pravidel úmluvy CMR.  Při přepravě zboží vzniká mnoho škod, a proto je pojištění odpovědnosti dopravce zpravidla základní součástí pojistné ochrany každé firmy v tomto oboru. 

Velmi často vyžadují doklad o pojištění odpovědnosti dopravce i vaši zákazníci. A provádíte-li tzv. kabotáž (vnitrostátní přeprava na území jiného státu), pak je v některých sousedních zemích toto pojištění dokonce povinné.

Pojišťovací makléři v INSIA vám zajistí nejen kvalitní pojištění odpovědnosti dopravce za optimální cenu, ale hlavně poradí, jak nastavit parametry pojistné smlouvy a její administrativu. Samozřejmou součástí našich služeb je i odborná pomoc při řešení pojistných událostí.

Pojištění nákladu

Pojištění nákladu, tedy pojištění vlastních věcí (zpravidla zásob), převážených vlastními či zapůjčenými vozidly se občas zaměňuje s pojištěním přepravy zásilek. I když jde také o poškození věci při přepravě, jedná se o zcela jinou kategorii pojištění.

Poradíme vám, zda je pojištění nákladu pro vaši firmu vůbec vhodné a pokud ano, doporučíme nejvhodnější variantu pojištění a nastavení limitů částek v pojistné smlouvě. Pečlivě vás seznámíme s požadavky na zabezpečení proti odcizení, aby v případě škody nedošlo k tomu, že pojišťovna zamítne uhrazení škody.