ÚvodO INSIAAktuality10 let partnery INSIA !

10 let partnery INSIA !

14. dubna 2015 | Rubriky: Aktuality

Před 10 lety se podíleli na vzniku sítě pojišťovacích a finančních zprostředkovatelů INSIA. Jak hodnotí parta „otců zakladatelů“ svou první dekádu v INSIA?

Zdeněk Černý a Zdeněk Vondráček, majitelé společnosti INSIA KV s.r.o. v Sokolově, se stali partnery INSIA jako první.

Pánové, je to již řada let. Pamatujete si ještě, co pro Vás bylo impulzem k partnerství v síti INSIA? Jak hodnotíte uplynulých 10 let?

Na dobu před deseti lety si vzpomínám velice dobře a musím uznat, že to vše uteklo opravdu rychle. Vstupu do INSIA předcházela řada jednání s Ivanem Špirakusem, Petrem Markem a dalšími kolegy makléři. Někteří z nich do INSIA nakonec nevstoupili. My jsme smlouvu podepsali, tím hlavním impulsem byl Ivan Špirakus, kterého jsme znali řadu let a věřili jsme jeho záměru vybudovat velkou firmu.
Uplynulých deset let splnilo naše očekávání a jsme rádi, že jsme přispěli k vybudování tak velké a silné firmy, jako je INSIA. Vstupem do sítě INSIA jsme si především upevnili pozici u našich klientů. 

Pánové Čestmír Irovský a Drahoslav Oulehla z Brna následovali kolegy ze Sokolova.

Pane Irovský, INSIA si zakládá na poskytování kvalitního servisu a zázemí pojišťovacím a finančním zprostředkovatelům. V čem cítíte ze strany INSIA tu největší podporu? Jak hodnotíte svých 10 let v INSIA?

Pokusím se shrnout předchozích 10 let. Na začátku to byla především osobnost Ivana Špirakuse, který mi předal mnoho svých zkušeností z pojištění průmyslu, pohledávek a profesních odpovědností. Pak to byl a stále je systém YETI, který mi poskytuje vše, co potřebuji pro svou práci.

INSIA pro mne znamená opravdové zázemí, od provizí, IT oddělení, marketingu, přes kolegy v oddělení pojištění průmyslu.

Protože se intenzivně zajímám o taoismus, věřím, že máme  vyměřenou délku života na 120 let. Ve staré Číně opravdu tomu tak bylo. Prvních 40 let bychom se měli učit, dalších 40 let bychom měli předávat zkušenosti a dalších 40 let bychom si měli užívat života. A myslím, že je báječné, když se Vám v životě daří tyto věci propojovat. Mně se to v INSIA daří. Díky INSIA jsem se podíval do Indie, jsem v klubu milionářů a mám kolem sebe v Brně báječné spolupracovníky. Touto cestou bych chtěl všem poděkovat za dosavadní spolupráci a věřím, že dalších 10 let bude ještě zajímavějších.

Pane Oulehlo, klíčovým pro fungování sítě INSIA je unikátní software YETI. Za těch 10 let prošel několika stádii vývoje.  Z celkového pohledu velmi výraznými změnami. Když jste vstoupil do sítě, pracoval jste s první verzí YETIho. Nyní připravujeme zbrusu novou generaci YETI 3.0. Jak se Vám s naším unikátním systémem pracuje? Jaké funkce pro Vás mají největší přínos? Jak byste zhodnotil svých 10 let v INSIA Vy?

Tak jako každý software i tento prochází určitým vývojem. Přesto již prvotní verze v sobě měla potenciál stát se bezkonkurenčním nástrojem pro členy sítě INSIA. Za to patří díky odborníkům, kteří sedí na druhé straně monitoru a stále „ladí“ systém tak, aby byl co možná nejefektivnějším pracovním nástrojem. Jak jsem již uvedl, jedná se o pracovní nástroj a není možné říci, která funkce pro mne má největší přínos a kterou nepotřebuji. Vše je natolik propojené, že nejlepší funkcí je samotný YETI.

A zhodnocení 10 let? Pro mne to bylo úspěšné období. Raději se však dívám do budoucna :-)

Majitelé INSIA SaS s.r.o., pan Jan Sehnal a pan Luděk Sikyta, se zanedlouho rozhodli také a stali se třetí zakládající společností sítě INSIA.

Pánové, členové INSIA působí jako nezávislí a svobodní podnikatelé, jak Vám vyhovuje tento koncept? Jak hodnotíte Vy svých 10 let v INSIA?

Koncept, který nastavila INSIA nám vyhovuje. To, že za námi stojí silná společnost, vnímají pozitivně ve velké míře i naši klienti, kteří na nás pohlížejí jako na zdravou, profesionální a spolehlivou firmu. Rovněž se toto partnerství kladně odráží i v přístupu pojišťoven vůči nám.

Spojení se silnou značkou při zachování značné části podnikatelské svobody bylo to, co jsme během našich posledních deseti let využili pro náš růst nejvíce.

A nejdůležitější otázka na závěr – jak se Vám líbila oslava Vašeho 10letého výročí v INSIA?

Moc se nám líbila, oslavy nám jdou ze všeho nejlépe. :-)

Ale na závěr ještě trochu vážně. Pozvání od Ivana Špirakuse  si velmi vážíme. To jak se INSIA za 10 let raketově rozvinula je pozoruhodné a určitě to málokdo z nás na počátku očekával. Klobouk dolů.

Děkuji za rozhovor plný pozitivní energie a chvály, které si velmi vážíme.

Přeji Vám, abyste takových krásných dekád prožili ještě mnoho.

 

Jitka Ferešová

Ředitelka marketingového oddělení

INSIA a.s.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn