ÚvodBlog

Blog

Ochrana dětí je vždy až na prvním místě

Správná  dětí je vždy až na prvním místě 1. června 2023 | 

Zajistit nejen finanční ochranu pro naše děti je investicí do jejich budoucnosti. Pojištění poskytuje rodičům klid v duši a jistotu, že jejich nejvzácnější poklad je chráněn před nečekanými událostmi. Přinášíme vám pohled Ivany Brabcové, produktové specialistky na životní pojištění, na ochranu dětí v různých etapách jejich života. 

Aplikace AutoMobil vám ukáže, kde přesně parkuje vaše auto!

Aplikace AutoMobil vám ukáže, kde přesně parkuje vaše auto! 30. května 2023 | 

Hledání zaparkovaného auta na zaplněném parkovišti nebo ve velkém, cizím městě může být frustrující. Nemluvě o stresu při bloudění lesem a hledání té správné lesní cesty, kde jste svého plechového miláčka jen na chvilku opustili. Proto aplikace AutoMobil nabízí novou funkci "Kde parkuje moje auto?" Díky ní si  jednoduše uložíte GPS polohu vašeho zaparkovaného vozidla přímo do aplikace a bloudění je navždy konec!

Chystáte se letos do Chorvatska? Připravte se na tyto změny!

Chystáte se letos do Chorvatska? 22. května 2023 | 

Spousta z nás letos vyrazí na dovolenou do Chorvatska. A protože je Chorvatsko od 1. ledna součástí schengenského prostoru, tak vám přinášíme přehled těch nejdůležitějších změn, které vás čekají. K tomu přikládáme i pár skvělých tipů, na co nezapomenout a co vyřídit ještě před odjezdem.

Proč mít cestovní pojištění?

Proč mít cestovní pojištění? 22. května 2023 | 

Dovolenou máme rádi snad všichni. Jsou to okamžiky, kdy se svět zpomalí, starosti se rozplynou a my se vrháme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Na druhou stranu nikdy nevíme, jaká překvapení nás na dovolené potkají. A právě proto je důležité mít sjednané kvalitní cestovní pojištění.

Cyklistická sezóna je tu! Je o vaše kolo dobře postaráno?

Cyklistická sezóna je tu! Je o vaše kolo dobře postaráno? 18. května 2023 | 

Cyklistická sezóna je tu! Spousta z nás už se nemůže dočkat, až sedne na kolo a projede se. Ale ještě předtím, než vyrazíme vstříc novým dobrodružstvím, bychom se měli ujistit, že je o nás na cestách dobře postaráno. Přinášíme pár tipů, na co určitě nezapomenout a jak si letošní cyklistickou sezónu maximálně užít.

Zdražování pojištění aut se dotýká všech řidičů

Pojištění auta může vzrůst o několik tisíc. Zdražují totiž servisy i součástky v České republice 20. dubna 2023 | 

Cena pojištění roste. A to nejen kvůli tomu, že náklady na opravy aut se v posledních letech zvýšily. Svůj podíl na tom má i vysoká inflace. Máme pro vás několik tipů, jak přesto na pojištění ušetřit či získat nejvýhodnější nabídku.

AutoMobil: Nově najdete v aplikaci slovník pojištění!

AutoMobil: Nově najdete v aplikaci slovník pojištění 13. dubna 2023 | 

Pojistné produkty a služby mohou být pro mnoho lidí matoucí, a proto v aplikaci AutoMobil nově najdete slovník pojištění, který vám objasní důležité pojmy ze světa autopojištění. Díky slovníku pojištění budete mít ty nejdůležitější informace vždy při ruce.

Unilink Group se připojuje k Acrisure, aby urychlil růst v distribuci pojištění

Unilink Group se připojuje k Acrisure, aby urychlil růst v distribuci pojištění 5. dubna 2023 | 

Vedení Unilink Group oznámilo své rozhodnutí připojit se ke globálnímu finančnímu a pojišťovacímu makléři Acrisure.Tento krok má za cíl urychlit mezinárodní růst Unilinku a využít globálního dosahu a odborných znalostí Acrisure.

AutoMobil: Vygenerujte si kompletní servisní historii vašeho auta a sdílejte ji dle potřeby

AutoMobil: Vygenerujte si kompletní servisní historii vašeho auta a sdílejte ji dle potřeby 21. března 2023 | 

Aplikace Automobil přichází s novou funkcí, kterou jistě ocení mnoho majitelů vozidel. Nově si můžete kdykoliv vygenerovat aktuální servisní knížku svého automobilu v PDF formátu. Knížku pak můžete snadno sdílet se svým mechanikem v autoservisu, zájemcem o koupi vozu nebo kýmkoliv, kdo do ni zrovna potřebuje nahlédnout.

Plánujete předčasně splatit hypotéku? Může se vám to prodražit!

Plánujete předčasně splatit hypotéku? Může se vám to prodražit!  Pravidla pro předčasné splacení hyp 4. března 2023 | 

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se pravděpodobně brzy změní! Pokud projde novela zákona o spotřebitelském úvěru, budou si moct banky účtovat nejen administrativní náklady v maximální výši pár tisíc korun, ale také část z úroku. Novelu už poslalo ministerstvo financí do připomínkového řízení. Co to pro lidi bude znamenat?

Po 30 letech stále nepřemožena! INSIA má nejvíce zasmluvněných pojišťoven na trhu

INSIA i po 30 letech nabízí svým zprostředkovatelům nejširší portfolio pojišťoven 3. března 2023 | 

INSIA oslavila 30 let existence. Firma, která vznikala v bývalé vrátnici, je nejdéle fungující sítí pojišťovacích a hypotečních poradců a dnes patří k nejvýznamnějším hráčům na českém trhu. V současnosti má dokonce nejvíce zasmluvněných pojišťoven. INSIA je díky tomu tou nejlepší volbou pro opravdu nezávislé poradce.

V aplikaci AutoMobil si můžete nově sjednat asistenční služby!

V aplikaci AutoMobil si můžete nově sjednat asistenční služby! 24. února 2023 | 

Aplikace AutoMobil se opět hlásí s novou funkcí, díky které si můžete jednoduše a pohodlně sjednat kvalitní asistenční služby pro váš osobní automobil a motocykl, a to přímo v aplikaci! S asistenčními službami získáte jistotu, že když se na cestách něco pokazí, nebudete v tom sami a bude o vás postaráno. Objevte novou funkci v aplikaci AutoMobil i vy!

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění?

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění? 10. února 2023 | 

Když se chystáte na lyže do Alp, tak berete pojištění jako samozřejmost. Ale pokud vyrazíte s rodinou na jarní prázdniny do Krkonoš, tak už to tak samozřejmé není. Nicméně komplikace a úrazy si nevybírají, mohou vás potkat doma i v zahraničí. V jakých případech se vám pojištění vyplatí?

Vše zdražuje! Jak mít více peněz v roce 2023?

Vše zdražuje! Jak mít více peněz v roce 2023? 26. ledna 2023 | 

Nacházíme se v nelehkých časech. Vše se zdražuje, máme tu rekordní inflaci a spousta lidí musí počítat každou korunu. Letos si proto musíme dávat opravdu velký pozor na to, abychom s penězi zacházeli uvážlivě. Přinášíme vám pár tipů, jak si udělat pořádek ve financích, abyste jich letos měli co nejvíce!

Jaká je povinná výbava auta v roce 2023?

Jaké je povinná výbava auta v roce 2023? 13. ledna 2023 | 

Povinná výbava auta se v průběhu časů měnila. Naposled došlo ke změně v roce 2018, kdy se povinná výbava v autě zjednodušila. Víte, co vše musíte v autě vozit s sebou? Pojďme se na to společně mrknout!

Chystáte se letos na lyže nebo snowboard do Itálie? Pozor na povinnosti na sjezdovkách!

Chystáte se letos na lyže nebo snowboard do Itálie? Pozor na povinnosti na sjezdovkách! 6. ledna 2023 | 

Víte, že se v Itálii loni v lednu změnil zákon, který stanovuje nová pravidla chování na sjezdovkách? Pokud chcete využívat italské sjezdovky v lyžařských střediscích, tak musíte mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám.

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor?

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor? 9. prosince 2022 | 

Vánoční čas je tu a spolu s ním i čtyři adventní neděle, které nám připomínají, že Vánoce jsou za dveřmi. A i když nám každá zapálená svíčka na adventním věnci připomíná, že se nezadržitelně blíží ty nejkrásnější a nejkouzelnější svátky v roce, měli bychom dbát na zvýšenou bezpečnost. Víte, co udělat, aby se vánoční pohoda nezměnila z minuty na minutu v neštěstí?

Igor Rusinowski z UNILINK: INSIA nám pomůže být #1 mezi evropskými distributory

Igor Rusinowski z UNILINK: INSIA nám pomůže být #1 mezi evropskými distributory 7. prosince 2022 | 

Polská UNILINK Group získala od společnosti MARSH 80% podíl ve firmě INSIA, která je jedním z největších pojišťovacích a hypotečních makléřů v Česku a na Slovensku. Spolu s nedávnou akvizicí Safety Broker v Rumunsku a Moldavsku a I&G Brokers v Bulharsku tak UNILINK Group vytvořila distribuční platformu č. 1 v oblasti pojištění v šesti zemích střední a východní Evropy se zprostředkovaným pojistným ve výši 1 mld. eur. Předseda představenstva společnosti UNILINK Igor Rusinowski v exkluzivním rozhovoru prozradil, co od transakce v České republice očekává.

Aplikace AutoMobil slaví 2 roky! Na oslavu dostala balíček drobných vylepšení

Aplikace AutoMobil slaví 2 roky! Na oslavu dostala balíček drobných vylepšení 29. listopadu 2022 | 

Už 30. listopadu oslaví mobilní aplikace AutoMobil 2. výročí, a tak od nás dostala na oslavu další balíček vylepšení! Tentokrát jsme zpřehlednili zadávání servisních úkonů a usnadnili přidávání dálničních známek! Změnou prošla i úvodní stránka, která se ukazuje novým uživatelům, když si aplikaci poprvé stáhnou.

Máte doma automobilového veterána? Dopřejte mu pojištění!

Máte doma automobilového veterána? Dopřejte mu pojištění! 25. listopadu 2022 | 

Věděli jste, že i v ČR si můžete pojistit svého veteránského miláčka? V Česku je registrovaných okolo 25 000 historických vozidel a dalších zhruba 10 000 aut bez registrace se nachází v garážích či stodolách majitelů nebo prochází renovací v dílnách. Pojďme se společně podívat na to, jaké pojištění lze pro automobilového veterána sjednat!

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři