ÚvodO INSIAAktualityFranchisingINFO.cz: Výnosy z provizí rostou

FranchisingINFO.cz: Výnosy z provizí rostou

12. června 2012 | Rubriky: Aktuality

Webový portál FranchisingINFO.cz zveřejnil informace o růstu sítě INSIA

Zdroj: FranchisingINFO.cz

Největší síť pojišťovacích makléřů ve střední a východní Evropě INSIA roste. Podle auditované účetní závěrky dosáhla společnost v roce 2011 výnosů z provizí 477 milionů korun. Po započtení mimořádných výnosů v souvislosti s přechodem na US GAAP, což jsou americké účetní standardy uznávané a používané i v České republice, se výnosy zvýšily dokonce na 536 milinů. To znamená oproti roku 2010 rekordní nárůst výnosů z provizí o 63 procent.

INSIA vyvinula speciální systém YETI. Ten je navržen jako přehledné prostředí a jeho hlavním úkolem je usnadnění a urychlení práce makléře.

Podle představitelů firmy jsou výsledky vzhledem k hospodářské situaci výborné. „I přesto, že v roce 2011 pokračoval nepříznivý vývoj na českém pojistném trhu, INSIA vykázala další rekordní výsledky, a to nejen u dosažených tržeb, ale také z hlediska nárůstu počtu členů sítě,“ říká finanční ředitelka INSIA Jana Gromanová.

Společnosti se daří také na mezinárodním poli. INSIA se totiž dostala do druhého kola prestižní soutěže European Business Awards a byla nominována mezi národní finalisty. Tam postoupila z více než patnácti tisíc nejinovativnějších evropských podnikatelských projektů a je nominována v kategorii společností expandujících na zahraniční trhy. Hlavními kritérii výběru byly růst tržeb, zisku a tržního podílu. „Jsem velmi potěšen, že jsme byli nominováni mezi národní finalisty a můžeme reprezentovat Českou republiku v jedné z nejprestižnějších podnikatelských soutěží v Evropě," dodal Ivan Špirakus, místopředseda představenstva INSIA.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn