ÚvodO INSIAAktualityINSIA nabízí pojišťovací frančízu na klíč

INSIA nabízí pojišťovací frančízu na klíč

10. října 2011 | Rubriky: Aktuality

Zdroj: OPOJIŠTĚNÍ.CZ

Tajemství, proč chce stále více makléřů vstoupit do sítě INSIA, nám poodhalila Klára Capoušková, manažerka rozvoje sítě v České republice.

INSIA je největší síť pojišťovacích makléřů na českém a slovenském trhu. V tomto roce uzavřela strategické partnerství s největším světovým makléřem, americkou firmou Marsh. V současné době je v síti INSIA více než 1.000 členů.

Proč vstupují stále další makléři do sítě INSIA?

Úspěch sítě INSIA spočívá v jejím horizontálním uspořádání. Každý člen INSIA se může věnovat vlastnímu obchodu, péči o klienty a přitom může využívat servis specializovaných oddělení na centrále INSIA.

Partneři v síti jsou samostatné firmy a nikdo je neřídí, což jako silné osobnosti velmi oceňují. Centrála INSIA plní funkci servisního zázemí a členové si své podnikání organizují sami. INSIA je zastřešuje a vytváří rámcová pravidla. INSIA tak vytváří pro makléře tzv. pojišťovací frančízu na klíč.

Co znamená „pojišťovací frančíza na klíč“?

Když se chce pojišťovací zprostředkovatel osamostatnit a založit vlastní firmu, je to časově i finančně náročné. Řada pojišťoven dnes navíc začínajícím firmám vůbec nedá smlouvu, a pokud ano, tak často s nízkou provizí. Alternativou je vstup do sítě INSIA, která poskytne kompletní portfolio pojišťoven s nadstandardními podmínkami hned od začátku. Díky INSIA může každý člen ihned po vstupu budovat svou vlastní firmu a soustředit se na své klienty. INSIA mu zajistí veškerou administrativu, může využívat široké portfolio produktů a k tomu má garantovanou výši provizí. A právě to jsou klíče k úspěšnému podnikání.

Když zůstaneme u provizí – co znamenají otevřené provize, které INSIA garantuje?

Výše provizí, kterou každý makléř v síti INSIA získá, není závislá na objemech zprostředkovaného pojistného. Nezáleží tedy na tom, zda makléř uzavře jednu pojistnou smlouvu nebo 100 smluv, i za jednu smlouvu obdrží nejvyšší provizi, kterou má INSIA sjednanou u konkrétní pojišťovny nebo finanční instituce.

 Zůstane makléři po vstupu do sítě INSIA jeho nezávislost a svoboda rozhodování?

Ano, nadále komunikuje napřímo s pojišťovnou, domlouvá si sám podmínky jednotlivých smluv pro své klienty. Způsob práce se pro nového člena prakticky vůbec nemění, produkci odevzdává přímo do pojišťovny a v pojišťovně nadále komunikuje se svojí kontaktní osobou. Vstupem do sítě však přejímá podmínky INSIA, které jsou v naprosté většině případů výhodnější a získává také statut a péči pro VIP partnera, kterým INSIA díky své pozici na trhu pro pojišťovny je.

Co čeká makléře, pokud se rozhodne do sítě vstoupit?

Každý nový partner musí dodat smluvní dokumenty a podklady k registraci. INSIA všechny dokumenty zpracuje a podá žádost o registraci na Českou národní banku.

Kdo se může stát členem sítě INSIA?

INSIA od nových členů vyžaduje hlavně zkušenosti v oboru. Základní podmínkou vstupu do INSIA je tedy praxe v pojišťovnictví, a to minimálně 2 roky. Další podmínkou je mít takové zázemí, aby si mohl budovat vlastní firmu. 

Členem sítě INSIA se může stát jak právnická osoba, tak i fyzická osoba. V případě právnické osoby se většinou jedná už o „hotovou“ makléřskou firmu, která má své zázemí a dlouholetou praxi v oboru. Pokud se jedná o fyzickou osobu, v tomto případě je vstup do INSIA podmíněn tzv. minimální organizační jednotkou. To znamená, že fyzická osoba musí mít zastupitelnost, svojí kancelář a samozřejmě praxi v oboru.

Lákáte mimo jiné makléře do sítě INSIA softwarem YETI – v čem je tento systém tak jedinečný?

Celou síť INSIA spojuje jedinečný systém YETI, který je vyvinutý právě pro práci makléře. Systém  YETI je přehledný a intuitivní, a díky němu mají makléři přehledně k dispozici všechny potřebné informace na jednom místě. Stačí se jen připojit k internetu.

Petr Marek, předseda představenstva INSIA a.s., v jednom rozhovoru pro specializovaný web oPojištění.cz řekl, že INSIA je tzv. koordinátor, který své členy přímo neřídí, jen stanoví pravidla či mantinely a dbá na jejich dodržování. O jaká pravidla se jedná?

Základním pravidlem je samozřejmě dodržování zákona o pojišťovnictví, a dále dodržování kodexu etiky o pojišťovnictví. INSIA má své interní zásady a pravidla, která musí každý makléř dodržovat.

Co dělá dále INSIA pro své členy?

INSIA pořádá pro všechny makléře pravidelná setkání. Příkladem je odborná konference INSIAFEST, dvoudenní vzdělávací program, který je určený nejen pro vrcholový a střední management, ale samozřejmě pro makléře i pro zaměstnance na asistenčních pozicích. Již třetí ročník konference proběhl v minulém týdnu.

Ve spolupráci s pojišťovnami a bankami pak centrála společnosti INSIA organizuje nejrůznější produktová školení, kterých se mohou zúčastnit.

Na akcích pořádaných centrálou INSIA se poznávají noví členové se stávajícími a získají tak na sebe cenné osobní kontakty. Tyto kontakty pak využívají pro předávání zkušeností a vzájemnou spolupráci při uzavírání specifických obchodů.

Zajímá Vás více informací o spolupráci s INSIA?

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn