ÚvodO INSIAAktualityINSIA se podílela na vzniku unikátního pojištění českých vojáků

INSIA se podílela na vzniku unikátního pojištění českých vojáků

7. září 2009 | Rubriky: Aktuality

INSIA se podílela na vzniku unikátního pojištění českých vojáků

Makléři naléhali na pojišťovny, aby pro české vojáky vytvořili nový produkt. Rukou společnou se o vznik tolik potřebného produktu přičinili členové sítě INSIA.

V dnešním článku se podíváme ještě jednou a podrobněji na pojištění českých vojáků, kteří se zúčastní zahraničních misí. Pro neznalé je nutné předem připomenout, že všechny válečné konflikty a terorismus pojišťovny zahrnují do výluk (škody takto způsobené tedy nejsou součástí pojistného plnění).

Ale byli to makléři, kteří naléhali na pojišťovny, aby pro české vojáky takový produkt vytvořili. Rukou společnou se o vznik tolik potřebného produktu přičinili členové sítě INSIA.

"Pojišťovna České spořitelny vždy naslouchala názorům sjednatelů a vzhledem k tomu, že jsme opakovaně vznášeli poptávky na pojišťování vojáků, je pravděpodobné, že jsme byli jedním z impulzů, proč Pojišťovna České spořitelny podnikla kroky k omezení těchto výluk,“ vysvětluje Simona Pudivítrová ze společnosti Insia KV Sokolov.

Pro účely vyjednávání s pojišťovnou se k Simoně Pudivítrové přidal ještě Jakub Šimonovský ze společnosti Insia Rakom, s.r.o.

„Společně jsme letos v červnu vyjednávali unikátní produkt pro vojáky na mise, který zohledňuje specifika zahraniční vojenské mise a rizika, která zde vojáky ohrožují. Takže jsme pro vojáky připravili i cenově zajímavé pojištění, zmiňované na webu oPojištění.cz. Jednorázové pojistné na 1 milión korun v případě smrti úrazem přijde na 3 500 Kč (tedy jde o pojištění na celou misi),“ uvedl Šimonovský s tím, že kromě ceny je zde i výrazně zjednodušená administrativa sjednání pojištění (voják má pojištění prostě dostupnější).

Pracovní tandem Pudivítrová – Šimonovský připravil tento produkt pro společnost AgeNavy, se kterou na tomto projektu spolupracuje.

Ještě dodejme, že maximální pojistná částka je 10 miliónů Kč.

Jinak válka zůstává ve výjimkách ostatních pojišťoven stále, přestože Česká pojišťovna se v šotu ČT 24, který byl věnován tomuto tématu, tváří, že po individuálním zvážení situace by byla ochotna rizika pojistit. „Je ale nereálné takto řešit např. 300 vojáků, kteří současně na misi odjíždějí, to už pak nejsou výjimky, ale musí na to být připraven právě ten speciální produkt,“ uzavírá Šimonovský z Insia Rakom.

Dagmar Šístková

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn