ÚvodO INSIAAktualityNový člen INSIA říká: „Chceme zkultivovat finanční trh“!

Nový člen INSIA říká: „Chceme zkultivovat finanční trh“!

27. dubna 2010 | Rubriky: Aktuality

Společnost Ekvilibrium s.r.o. je dynamicky se rozvíjející společnost v oblasti komplexního finančního poradenství. Funguje od počátku roku 2008 a od 12. 4. 2010 se stala součástí sítě INSIA.

V rozhovoru, který poskytl Michal Mička, spolumajitel společnosti Ekvilibrium, osvětluje mimo jiné, proč se rozhodli začít spolupracovat s mezinárodní sítí pojišťovacích makléřů INSIA.

1. Jedním z vašich cílů je zkultivování finančního trhu. Co přímo máte na mysli pod tímto termínem?

V dnešní době je obecně známo, že pověst finančního poradce není nejlepší, a proto se snažíme ji v očích klientů napravit. Nic klientům nenutíme ani neprodáváme, objektivně jim radíme na základě jejich potřeb, přání a cílů. Navíc jsme jedna ze společností, která opravdu radí komplexně. To znamená, že podíl investičních, pojistných a úvěrových produktů je v rovnováze.

2. Zakladatelé vaší firmy vybudovali širokou síť finančních poradců u dříve jedné z největších poradenských společností v ČR. Proč jste se rozhodli založit vlastní společnost?

Nelíbilo se nám, jakým směrem se společnost ubírá a rozhodli jsme se založit si vlastní firmu tzv. na zelené louce a zároveň tak neponičit námi vybudovanou strukturu. Navíc nám chyběly informace, rozdělovali jsme se ve filozofii v podnikání, postrádali jsme komplexnost u poskytovaných služeb a neshodli jsme se ani ve finanční oblasti.

4. Vnímáte vůbec nějak finanční krizi?

Finanční krize na nás zatím neměla v podstatě žádný vliv. Jediné, co pozorujeme, je rostoucí zájem o zabezpečení si příjmu a to z důvodu zvyšující se nezaměstnanosti.

5. Proč jste se rozhodli přidat ke společnosti INSIA?

Pro spolupráci s INSIA jsme se rozhodli díky zajímavým finančním podmínkám, propracovanému softwaru, sdílení know-how a zjednodušené administraci. Zároveň jako malá společnost nemáme tak zajímavé vyjednávací podmínky s jednotlivými pojišťovnami. Největší výhodu zejména do budoucna ovšem spatřujeme v horizontálním uspořádání sítě. INSIA navenek působí jako velká silná firma,

6. Co si myslíte o horizontálním uspořádání sítě INSIA?

Budoucnost patří těmto strukturám. Jsou pružnější, dokážou se rychle přizpůsobovat, jsou nesrovnatelně efektivnější a provozně levnější. INSIA tak navenek působí jako jedna velká firma, která má silnou vyjednávací pozici ve vztahu k partnerům. Uvnitř sítě jsme však samostatní a nezávislí členové, kteří si mezi sebou mohou navzájem vyměňovat zkušenosti.

INSIA je největší makléřskou sítí působící v České republice a na Slovensku, klientům poskytuje odborné služby a poradenství již více než 17 let a eviduje více než 600 členů. Další výhody spolupráce s INSIA na www.uspesnymakler.cz.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn