ÚvodO INSIAAktualityObchod je na makléřích, vše ostatní zajistíme my

Obchod je na makléřích, vše ostatní zajistíme my

1. července 2013 | Rubriky: Aktuality

Přečtěte si rozhovor s Renatou Žáčkovou, manažerkou rozvoje sítě společnosti INSIA, ve kterém se dozvíte jak funguje spolupráce se společností INSIA s co vám může INSIA nabídnout.

Zdroj: opojištění.cz 

Jak dlouho INSIA nabízí unikátní franšízu makléřům?

INSIA je na trhu více než 20 let a franšízový systém spolupráce poskytuje již 9 let, od roku 2004. Majitelé franšíz mají právo užívat obchodní známku a znalosti, vlastněné touto společností. Franšízing umožňuje používat nejen jméno držitele ochranné známky, ale především využívat systémy a postupy včetně marketingové strategie.

Franšízu INSIA mohou získat jak právnické, tak fyzické osoby, které však budou i nadále fungovat samostatně a dál se mohou věnovat klientům a rozvíjet své podnikání.

 

Co všechno poskytuje INSIA makléřům v síti ?

Našim makléřům poskytujeme zázemí a odbornou pomoc, ať už jde o marketing, jedinečný provozní systém YETI nebo párování a výplatu provizí od pojišťoven či bank. Nový partner získá po vstupu do sítě pro svoji společnost kompletní zastřešení.

 

Co nejvíc makléře přitahuje do společnosti INSIA?

Jednoznačně je to nadstandardní výše provizí pro franšízanty a svobodné prostředí bez tlaku na produkci a plnění jednotek či bodů a obhajování pozic. Klíčová je také úplná nezávislost na obchodních partnerech a silná pozice INSIA na trhu daná jednak naší velikostí, ale také naším akcionářem, kterým je americká společnost Marsh, největší světový pojišťovací makléř. Atraktivní je jistě i vysoká prestiž INSIA, která byla nedávno zvolena pojišťovnami jako TOP 5 Pojišťovací makléř roku 2012.

 

Jaké podmínky musí splňovat uchazeč o franšízu?

Franšízant by měl mít schopnost vést vlastní firmu a prokazatelnou praxi v oboru. Samozřejmě uvítáme i nováčka v oboru nebo obchodníka s kratší praxí, který se může připojit k týmu existující kanceláře.

 

Kolik členů sítě INSIA je registrováno v Čechách a na Slovensku?

V současné době je v Čechách a na Slovensku registrováno zhruba 1500 členů.

 

Zajímalo by mne, zda zájem musí projevit makléř nebo je to INSIA, která si hledá členy své sítě?

Zájemci o vstup do sítě si vyhledávají nás a naopak. Informace najdou především na internetu. Máme několik internetových kampaní, skrze které se dostanou na naše webové stránky, kde naleznou informace o společnosti INSIA a o spolupráci s námi. Nově jsme také vytvořili provizní kalkulačku, ve které hned po zadání konkrétních čísel uživatel vidí rozdíl v provizích, které jsou mu vypláceny nyní a které mu budou vypláceny ihned po vstupu do sítě INSIA.

 

Jakým způsobem se členové sítě odborně vzdělávají?

V INSIA funguje propracovaný extranet ÍČKO, kde je možné nalézt nejen veškeré informace o legislativních a jiných změnách z oboru, ale jsou tam i údaje o odborných školeních pojišťoven a bank, kterých se mohou členové sítě INSIA účastnit. V případě větší skupinky se lze domluvit na individuálním termínu školení.

Hlavní interní vzdělávací akcí je dvoudenní výroční odborná konference INSIAFEST, kde mají makléři možnost navštívit řadu odborných přednášek a seminářů dle svého zaměření. Během roku pak pořádáme různé menší semináře a školení na speciální témata, o která bývá rovněž velký zájem.

 

A co YETI? Pomáhá makléřům, nebo jde jen o reklamní trik?

Rozhodně se o žádný reklamní trik nejedná. YETI je vyvinut speciálně pro potřeby pojišťovacích makléřů a jeho ovládání je velmi jednoduché. Dostanete se do něho z jakéhokoliv počítače nebo chytrého telefonu. Jediné co potřebujete je přístup k internetu. V YETI jsou veškeré kontakty, jak na centrálu, tak na všechny pojišťovny a banky včetně smluv, které s nimi INSIA uzavřela. V knihovně dokumentů pak máme celou řadu informací, podmínek a metodik k jednotlivým produktům. Velmi důležité je, že YETI bezpečně archivuje veškeré e-maily a komunikaci s klienty a partnery, takže máme k dispozici potřebné podklady pro ČNB.

V YETI jde navíc jednoduše zjistit výše provizí, která bude vyplacena. Systém se navíc neustále vyvíjí a zdokonaluje dle měnících se potřeb obchodníků. Administrativa v INSIA je zcela minimální, zadat smlouvu do systému trvá jen několik minut.

Závěrem jen zdůrazním, že školení zaměstnanci centrály INSIA jsou našim makléřům připraveni pomoci s každým problémem.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn