ÚvodO INSIAAktualityPetra Fenclová zvolena předsedkyní představenstva INSIA a.s.

Petra Fenclová zvolena předsedkyní představenstva INSIA a.s.

14. ledna 2014 | Rubriky: Aktuality

Dosavadní předseda představenstva, Petr Marek, se v budoucnu zaměří více na další rozvoj společnosti z pozice akcionáře.

Petra Fenclová do společnosti nastoupila před osmi lety na pozici makléř firemního pojištění a právník. V souvislosti s dynamickým rozvojem sítě partnerů v Čechách i na Slovensku se zaměřila na jejich podporu a zajištění vnitřního chodu společnosti, zejména v oblasti právního poradenství.

V červenci 2008 se stala předsedkyní dozorčí rady a v dubnu  2012 byla jmenována výkonnou ředitelkou společnosti se zodpovědností za zajištění a vedení provozních záležitostí společnosti a interní komunikace. Společně s největším světovým pojišťovacím makléřem Marsh se podílí na rozvoji a expanzi sítě INSIA na zahraniční trhy.

Petr Marek oznámil svůj záměr odejít z exekutivní pozice společnosti a valná hromada toto odstoupení vzala na vědomí. Dle jeho slov šlo o dlouho zvažovaný a připravovaný krok: „Po více než 20 letech práce ve vrcholných orgánech společnosti jsem se rozhodl opustit tyto exekutivní pozice a věnovat se dalším projektům a otázkám dalšího rozvoje společnosti zejména v oblasti IT technologií.“
Petr Marek nadále zůstává významným akcionářem INSIA a.s. Na základě výkonu svých akcionářských práv navrhl do představenstva společnosti Mgr. Petru Fenclovou, která byla následně zvolena novou předsedkyní představenstva.
 
"Velmi si vážím projevené důvěry a jsem ráda, že mohu reprezentovat společnost INSIA, největší síť českých a slovenských pojišťovacích makléřů, jež v roce 2013 dosáhla rekordního nárůstu 44 % nových kanceláří odborníků v oblasti finančního poradenství. Zájem nových členů o vstup do sítě INSIA a nárůst dosažených obchodních výsledků považuji za potvrzení prestižního postavení INSIA a jejího profesního působení na pojistném trhu,“ komentovala své zvolení Petra Fenclová.
 
V souvislosti s výkonem nové funkce odstoupila Mgr. Petra Fenclová z pozice předsedkyně dozorčí rady společnosti. Do dozorčí rady byla na návrh Petra Marka zvolena Ing. Jana Gromanová, finanční ředitelka INSIA a.s. a novým předsedou dozorčí rady se stal Richard Radford, výkonný ředitel Marsh pro střední Evropu.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn