ÚvodO INSIAAktualityZvýšení DPH je pro makléře velkou výzvou

Zvýšení DPH je pro makléře velkou výzvou

26. ledna 2012 | Rubriky: Aktuality

Zroj: OPOJIŠTĚNÍ.CZ
Ivan Špirakus, generální ředitel INSIA a.s., komentuje pro web oPojisteni.cz zvýšení DPH v souvislosti s pojištěním nemovitostí.

Makléři by měli klientům vysvětlit, že mají problém, který si možná ještě neuvědomili, ale který je nutné naléhavě řešit.  O jaký problém jde?

“Makléři by měli klientům vysvětlit, že poté, co se 1. ledna zvýšila sazba DPH, je každý klient automaticky podpojištěn a riskuje proto v souvislosti se změnou zákona nemalou finanční ztrátu,” konstatoval generální ředitel společnosti INSIA Ivan Špirakus na dnešním setkání s makléři. Podpojištění zjednodušeně  znamená, že pojistná částka (částka, na kterou je ve smlouvě pojištěna nemovitost) je nižší než aktuální cena nemovitosti.


“Přesně takové situace jako je tato jsou však jedinečnou šancí pro makléře, protože nastává nejvhodnější doba na úpravu pojistné smlouvy. Informace, zaslaná klientovi, proto musí obsahovat sdělení, co a jak je třeba ve smlouvě změnit i to, že jde o naléhavou záležitost,” dodal Ivan Špirakus s tím, že tuto situaci lze chápat jako mimořádnou příležitost oslovit potenciální klienty.

Také pojišťovny ostatně mají možnost oslovit své klienty a upozornit je na podpojištěné nemovitosti. Ostatně i mne bude zajímat, zda mě "má" pojišťovna upozorní na nebezpečí podpojištění mé nemovitosti...

Sazba DPH od ledna letošního roku vzrostla z 10 procent na 14 procent, o rok později vzroste zřejmě až na 17,5 procenta.

Příklad: Pokud někdo vloni za stavbu rodinného domu zaplatil 3,3 miliónu korun, letos by stejný dům stál o 120 tisíc korun více a v roce 2013 by se dům prodražil o 225 tisíc korun.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn