ÚvodO INSIAAktualityINSIA je součástí skupiny UNILINK

INSIA je součástí skupiny UNILINK

2. listopadu 2022 | Rubriky: Aktuality | Blog

INSIA je součástí skupiny UNILINK

INSIA se stává součástí skupiny UNILINK, Ivan Špirakus pokračuje ve funkci generálního ředitele a minoritního akcionáře. Unilink Group získala 80 % INSIA od společnosti Marsh a spolu s nedávnou akvizicí Safety Broker v Rumunsku a Moldavsku a I&G Brokers v Bulharsku vytvořila distribuční platformu č. 1 v oblasti pojištění v 6 zemích střední a východní Evropy se zprostředkovaným pojistným ve výši 1 mld. eur.

Společnost Unilink zahájila svou činnost v roce 2010 a je největším distributorem v oblasti retailového pojištění v Polsku, kde obsluhuje 3 mil. klientů se sítí 12 000 agentů a 1 200 poboček. Vstupem na český a slovenský trh se společností INSIA Unilink důsledně realizuje plán zaměřený na vybudování největší prodejní platformy pojištění v regionu střední a východní Evropy.

 
"Pojistný trh v Česku a na Slovensku je z hlediska nákupního chování zákazníků velmi podobný tomu v Polsku. Naše investice na těchto trzích souvisí s vysoce rozvinutou mírou penetrace pojištění ve srovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy a také s dominancí fyzických distribučních kanálů podpořených unikátním franšízovým modelem a technologií vyvinutou společností INSIA.

Společně se společnostmi skupiny působícími v Polsku, Rumunsku, Moldavsku a Bulharsku vybudujeme nejsilnějšího hráče ve střední a východní Evropě, který bude nabízet nejlepší služby zákazníkům a partnerům a nejprofesionálnější spolupráci s pojišťovnami. Od roku 2023 má Unilink ambice expandovat do západní Evropy v rámci své dlouhodobé ambice stát se vedoucí pojišťovací distribuční společností v Evropě" uvedl Igor Rusinowski, předseda představenstva společnosti Unilink SA.

Filozofií Unilinku při budování skupiny ve střední a východní Evropě je spolupráce se zakladateli příslušných společností, protože ti znají nejlépe místní trhy a zachovávají si své podnikatelské myšlení. Ivan Špirakus proto zůstává minoritním akcionářem společnosti INSIA a bude nadále zastávat funkci generálního ředitele společnosti.

“INSIA právě oslavila 30 let na trhu. Jsem vděčný za 11 let partnerství se společností Marsh a budeme pokračovat ve výborné vzájemné obchodní spolupráci. Nyní začínáme psát novou kapitolu v historii společnosti INSIA. Obrovský potenciál vidím ve výměně know-how a zkušeností se společnostmi skupiny Unilink a dalšími spoluzakladateli, protože náš model fungování je téměř stejný.

Věřím, že s podporou Unilinku nastartujeme rychlý růst jak organicky, tak akvizicemi a přilákáme do naší sítě nové partnery. Unilink také přinese MGA na naše trhy a nové produkty pro naše zákazníky,” dodává Ivan Špirakus, zakládající akcionář a generální ředitel společnosti INSIA.
 
"Chceme Ivanovi a všem kolegům z INSIA poděkovat za úspěšnou společnou cestu v uplynulých letech a popřát jim hodně štěstí na nové cestě s Unilinkem. Díky této transakci budeme moci navýšit naše investice a soustředit se na hlavní nabídku společnosti Marsh pro naše stávající klienty v České republice, na Slovensku a v Rumunsku," řekl Lukas Herrmanns, generální ředitel společnosti Marsh pro střední a východní Evropu.

O SPOLEČNOSTI INSIA


Společnost INSIA byla založena v roce 1992 a je jednou z největších sítí pojišťovacích a úvěrových makléřů působících v České republice, na Slovensku a v Rumunsku, která obsluhuje téměř 500 tis. klientů s 1 300 partnery ve 450 kancelářích. Celkové spravované pojistné činí ke konci roku 2022 cca 145 mil. eur.


Díky prokazatelným investicím do inovativních technologií na míru, které podporují každodenní provoz pojišťovacích a finančních zprostředkovatelů, je INSIA nesporným lídrem v oblasti technologického rozvoje oceněným mnoha renomovanými cenami (Deloitte Technology FAST 50CEE, European Business Awards, Microsoft CZ+SK Awards, Clientology CX Award).

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn