ÚvodO INSIAAktualityIvan Špirakus opět v čele Asociace českých pojišťovacích makléřů

Ivan Špirakus opět v čele Asociace českých pojišťovacích makléřů

14. prosince 2021 | Rubriky: Aktuality | Blog

Ivan Špirakus opět v čele Asociace českých pojišťovacích makléřů

Do funkce předsedy AČPM byl opět zvolen Ing. Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA a.s., který je zároveň zakládajícím členem Komory pojišťovacích makléřů, s níž se AČPM sloučila v r. 2005. Jakým směrem se bude Asociace českých pojišťovacích makléřů v budoucnu ubírat?

 

Ivan Špirakus byl do čela AČPM zvolen na prvním zasedání nového Prezídia dne 14. 12. 2021. Sekundovat mu budou Jitka Hradilová a Michal Truxa. Dosavadní předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová již na funkci nekandidovala. 

IŠ na webPředseda AČPM Ivan Špirakus po svém zvolení poděkoval Jiřině Nepalové za skvělé vedení AČPM v nelehké covidové době, ocenil její podíl na rozšíření členské základny AČPM a na posílení konstruktivní spolupráce s orgány regulace a dohledu.

AČPM se v nadcházejícím funkčním období soustředí zejména na intenzívnější propagaci unikátní role a významu pojišťovacího makléře v celém procesu sjednávání pojištění a jeho správy. Mezi další velké výzvy patří vzdělávání a péče o odbornou způsobilost členů, problematika digitalizace v pojišťovnictví a její dopady do makléřské praxe a ochrana naší profese jako takové.“ uvedl Ivan Špirakus.

 

Podle Špirakuse je hlavní zbraní AČPM fakt, že v obraně společných zájmů je připravena promlouvat jedním hlasem a pracovat jako tým, přestože sdružuje konkurenty na trhu. Jak připomněl nový předseda, AČPM chce i nadále přispívat k osvětě v pojišťovnictví a ke kultivaci oboru, zejména prostřednictvím své odborné ankety Pojišťovna roku, která vstoupila již do své třetí dekády.  

Nově zvolené vedení AČPM se rovněž soustředí na další rozvoj spolupráce s Českou asociací pojišťoven a jejími jednotlivými členy, i na posílení vztahů a výměnu zkušeností se zahraničními makléři, především v rámci Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů BIPAR, jejímž je AČPM aktivním členem již od r. 1998. 

celkové foto 2 2021

Co je Asociace českých pojišťovacích makléřů?

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) byla založena v březnu 1994 z iniciativy českých kanceláří mezinárodních makléřských firem, které pociťovaly nutnost, aby se tyto konkurenční subjekty sdružily k prosazování společných profesních zájmů a ke kultivaci prestiže této nové profese ve sféře českých finančních služeb.

AČPM spatřuje své hlavní poslání v několika základních oblastech, jako je legislativa, etika, publicita, vzdělávání, odborné otázky profese a mezinárodní kontakty.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn