ÚvodO INSIAAktualityPersonalizované video s přehledem pojištění – zcela nová forma komunikace s klientem

Personalizované video s přehledem pojištění – zcela nová forma komunikace s klientem

16. prosince 2019 | Rubriky: Aktuality | Blog | INSIA aktuality

Personalizované video s přehledem pojištění – zcela nová forma komunikace s klientem

INSIA, jedna z největších sítí profesionálních pojišťovacích a hypotečních makléřů, spustila komplexní technologický projekt, který posouvá klientskou zkušenost na úplně novou úroveň. Vysoce personalizované video s přehledem pojištění auta!Silnější emoce a zážitek klientů

Klíčovým prvkem budoucí strategie INSIA je podle Ivana Špirakuse, generálního ředitele, Zákaznická zkušenost klienta. Tedy soubor všech možných „zážitků“, které má klient s makléřem v INSIA. Od osobního setkání někde v kavárně, přes návštěvu kanceláře INSIA nebo u klienta, telefony, klasické dopisy až k e-mailům. Zážitky jsou emoce a emoce vytvářejí vztahy…

Hlubší vztah mezi klientem a poradcem

Vysoce personalizované video bylo poprvé představeno na odborné konferenci INSIAFEST 2019. Navazuje na automatický uvítací e-mail, který klienti dostávají od svého osobního makléře. E-mail obsahuje shrnutí nejdůležitějších bodů pojistky - počátku platnosti, názvu pojišťovny, platebních údajů včetně QR kódu pro pohodlnou úhradu mobilním telefonem a pochopitelně také kontakt na poradce. 

Personalizované video hravou formou ukazuje klientovi, jaké druhy rizik má u svého vozidla pojištěny a jaké ne.  V závěru videa je opět podpořen vztah klienta k makléři – opakováním jeho kontaktních údajů a fotografie.

Video je skutečně hluboce personalizované, nic podobného dosud nikdo na trhu neudělal! Objeví se v něm jméno klienta, logo pojišťovny, název, registrační značka i logo auta, ale hlavně, jednotlivé „kousky“ videa se skládají podle toho, jaká rizika si klient skutečně pojistil. Každé video je tedy jiné, udělané přesně podle sjednané pojistky,“ okomentoval novinku Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA.

 

Trefa do černého

Personalizované video se klientům líbí. Jejich reakce jako:  ..„ hodně velká paráda, takové video“, „tak to bylo moc pěkně udělané video“, „to je krásné“, „video je super, bezva nápad J,  „moc povedené video“  ...potvrzují, že takovýto způsob vytváření emocí je tou správnou cestou jak přiblížit klientům složitý pojistný produkt.

Jako technologického partnera si INSIA pro tento projekt zvolila mladou českou start-upovou společnost Motionlab. Ta za svou platformu umožňující pokročilou personalizaci videí a snadné napojení na běžné marketingové nástroje získala již řadu významných ocenění.

“Velmi silným prvkem je tzv. CTA tlačítko („call to action“) přímo ve videu, které v případě zájmu klienta po kliknutí odkazuje přímo na daného obchodníka, se kterým se klient již dříve setkal a prohlubuje s ním tak vztah také v online prostředí.” říká Jan Sekerka, jeden ze zakladatelů Motionlab.

Reakce klientů na personalizovaná videa jsou zatím velmi pozitivní a INSIA proto zvažuje nasazení i na další oblasti činnosti.

Méně papírování a větší efektivita

INSIA dlouhodobě vytváří svým partnerům optimální prostředí pro jejich práci a poskytování špičkových služeb klientům. Díky vlastnímu vývojovému týmu INSIA systematicky vyvíjí nejrůznější elektronické aplikace, které zvyšují efektivitu a zároveň snižují nutnost tisku i následné archivace dokumentů. Letošní rok byl v tomto směru opravdu mimořádný a INSIA opět dokázala, že je špička ve svém oboru.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn