ÚvodBlog6 tipů, jak ušetřit na povinném ručení tisíce korun

6 tipů, jak ušetřit na povinném ručení tisíce korun

11. února 2021 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

6 tipů, jak ušetřit na povinném ručení tisíce korun

Jak se říká, každá koruna se počítá. Věděli jste, že i na povinném ručení se dá ušetřit? Přinášíme vám 6 tipů, díky kterým můžete ušetřit až tisíce korun ročně. Zajímá vás, které to jsou? Pojďme na to!

 

 

1. Kdo se má nejlépe? No přeci jedničkáři!

Kdo nebourá, ten ušetří. Za každý rok, který zvládnete bez nehody, vás pojišťovna odmění bonusy. Ty se rok co rok sčítají a odměnou vám je levnější pojistka. Stejně to funguje i na opačnou stranu. Za každou bouračku totiž získáváte mínusové body, kvůli kterým pak platíte dražší pojistku.

2. Pravidelně kontrolujte smlouvy

Věděli jste, že byste měli povinné ručení alespoň jednou za rok zkontrolovat? Jinak vám hrozí, že na něm zbytečně proděláte. Pojistné podmínky se totiž každý rok mění. Dejte si proto tu práci a srovnejte jednou ročně různé nabídky povinného ručení. Jednou ročně můžete změnit pojišťovnu, aniž byste platili jakoukoliv sankci. Smlouvu je však nutné písemně vypovědět nejpozději šest týdnů před jejím výročím.

3. Nechtějte si za každou cenu dělat všechno sami

Nechtějte si vše zařídit sami. Je pravda, že dnes už na internetu najdete prakticky vše, od receptu na bábovku až po sjednání povinného ručení online. V každém případě vás to bude stát spoustu času, protože se budete muset prokousat nekonečným množstvím informací. A stejně nebudete mít žádnou záruku, že jste vybrali správně. Dnešní svět je o delegování. Ušetřete čas a svěřte se do rukou odborníků. Rádi vám s tím pomůžeme.

4. Plaťte chytře

Pravděpodobně víte, že pojistné můžete platit měsíčně čtvrtletně, pololetně i ročně. Ale věděli jste, že právě roční platba bývá zpravidla nejlevnější? Naopak při měsíční platbě můžete přeplatit klidně o několik tisíc korun ročně.

5. Popřemýšlejte o výhodnějším balíčku různých pojistek

V praxi většinou platí, že čím více pojistek u jedné pojišťovny, tím větší sleva. Mrkněte proto na vaše pojistky a poptejte se u vaší pojišťovny, zda vám nenabídne nějaký výhodný balíček. Každá koruna se počítá.

6. Mějte všechny důležité informace o autě na jednom místě

Vyzkoušejte zdarma novou aplikaci Automobil, díky které budete mít pohromadě všechny důležité údaje o vozidle, platných smlouvách, dálničních známkách a důležitých datech. Pokud vlastníte více automobilů, do aplikace si můžete zadat každý zvlášť.

Mějte na paměti, že nejlevnější povinné ručení nemusí být nutně vždy to nejvýhodnější. Zvýšenou pozornost věnujte hlavně pojistným podmínkám a výši krytí. Určitě zvažte i nejrůznější připojištění, například čelního skla, proti střetu se zvěří a podobně.

Chcete mít jistotu, že vaše povinné ručení je skutečně tím nejvýhodnějším? Kontaktujte nás, naši specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomohou!

 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři