ÚvodO INSIAINSIA pomáhá

INSIA pomáhá

Nedílnou součástí aktivit INSIA je podpora těch, jež naši pomoc potřebují. Vybíráme takové projekty, které pomáhájí nejen široké veřejnosti, ale i konkrétním osobám. 

Společné dobrovolnictví INSIA a MARSH

Investování do projektů prospěšných veřejnosti je pro společnosti působící pod jednotnou značkou MMC, Marsh McLeenan Companies, velmi důležité. INSIA i Marsh se aktivně zapojují do společensky odpovědných projektů.

 

V září 2015 jsme uspořádali první společnou akci společností INSIA a Marsh. Centrály obou společností omezily ten den svůj provoz a jejich zaměstnanci se vydali směr Dolní Počernice do místního dětského domova. Pro zdejší děti jsme uspořádali sportovní odpoledne se zábavnými soutěžemi, kterých se s radostí a nadšením zúčastnily. Zároveň jsme se trošku protáhli při úklidu hřišť pro děti a úpravy chodníků kolem domova. Zakončením celého dne bylo podávání polního guláše, který jsme společnými silami uvařili.

dobrovolnictvi DD2   dobrovolnictvi DD   dobrovolnictvi DD 1

 

V roce 2014 se její zaměstnanci aktivně zúčastnili ekologické akce, v rámci které pomohli kultivovat část Dalejského údolí.

DSCN4217   DSCN4266   DSCN4312

 

 

Život dětem

INSIA se také v roce 2015 poprvé zapojila do projektu „Život dětem“, který pomáhá nemocným a handicapovaným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Do tohoto projektu se pomocí koupě upomínkového předmětu zapojili postupně všichni zaměstnanci centrály. Tento projekt bychom rádi zachovali a podporovali ho i několikrát ročně.

 

Pomáháme dětem na dálku

Od roku 2007 v rámci projektu adopce na dálku sponzorujeme čtyři děti z chudých rodin v Indii a Africe. Cílem je především zprostředkovat jim přístup ke vzdělání. Vzdělání není totiž v těchto zemích samozřejmostí, tak jako u nás. Platí se a děti i rodiče si naší pomoci velice váží. 
 
Našimi adoptivními dětmi jsou 18ti letý chlapec jménem Kiran, 18ti letá holčička Suvartha, 18ti letý chlapec Isaac a 13ti letá Nipha. Odměnou nám jsou jejich úspěchy ve škole a radost z toho, že se mohou učit novým věcem. 

      Kiran              Suvartha          Isaac            Nipha

Kiran   Suvartha   Isaac   Nipha

Společně pomáháme

V roce 2018 jsme na jubilejním 10. ročníku konference INSIAFEST pro členy sítě INSIA získali v tombole rekordní výtěžek. Partneři sítě měli možnost nominovat příběhy lidí, kteří si zaslouží pomoc. Přímo na konferenci pak hlasovali a určili vítěze. Udělali jsme dobrou věc a pomohli těm, kteří to potřebují. 

Za Českou republiku zvítězil příběh sdružení Psí Štěstí. Šek si převzala zástupkyně spolku Míša společně s fenkou Lulu, která čeká na adopci, a to přímo na centrále INSIA v Praze. Za Slovenskou republiku vyhrála nadaná, skromná dívka Romana Halušková, která si přebrala cenu v kancelářích slovenského partnera Vladimíra Matuščina.  

vybralijsme romanahaluskova