\

ÚvodBlogPojištění občanů

Pojištění občanů

Jak zažádat o odškodnění, když uklouznete na chodníku a zraníte se

Jak zažádat o odškodnění, když uklouznete na chodníku a zraníte se 14. ledna 2021 | 

Věděli jste, že když uklouznete na namrzlém chodníku a zraníte se, můžete žádat o odškodnění? Za stav chodníku je totiž podle zákonu o pozemních komunikacích zodpovědný jeho vlastník. To často bývá obec. Pojďme se společně podívat na to, jak na to!

Na co myslet, aby vánoční svátky neskončily katastrofou

Na co myslet, aby vaše vánoční svátky neskončily katastrofou 22. prosince 2020 | 

I když jsou Vánoce považovány za svátky klidu, ne vždy tomu tak je. Stačí málo, aby se vánoční pohoda proměnila v pohromu. Během chvilky může být z místa, kde jste si ještě před chvilkou užívali rodinnou pohodu, doslova spáleniště. Jen loni hořelo během vánočních svátků ve více než 300 domácnostech, z toho šest požárů vedlo ke škodám vyšším než 1 milion korun. Věděli jste, že vánoční stromeček dokáže proměnit místnost v ohnivé peklo už do dvou minut od chvíle, kdy vzplane?

Co dělat, když na Silvestra špatně odpálíte pyrotechniku a někomu způsobíte zranění nebo škodu

Co dělat, když na Silvestra špatně odpálíte pyrotechniku a někoho zraníte nebo někomu zničíte majete 10. prosince 2020 | 

Vánoce jsou tu cobydup a spolu s nimi i oslavy Nového roku. Jelikož budou letos podniky, kde se každoročně slaví Silvestr, nejspíše zavřené, bude ještě více lidí slavit příchod Nového roku doma. S tím je spojen vyšší výskyt neodborné manipulace s pyrotechnikou, a to nevěstí nic dobrého. Víte, kdy máte nárok na to, aby vám pojišťovna proplatila škodu či újmu, kterou jste někomu způsobili na zdraví nebo majetku?

Jak neplatit ztrátu svěřených věcí zaměstnavatele ze svého

Jak neplatit ztrátu svěřených věcí zaměstnavatele ze svého 26. listopadu 2020 | 

Představte si, že si cestou z práce chcete udělat radost, a tak si zajdete do oblíbeného obchodu koupit něco pěkného na sebe. Když se vrátíte domů, zjistíte, že jste ve zkušební kabince zapomněli svůj pracovní notebook. Vrátíte se proto do obchodu, kde už notebook ale nenajdete. Víte, v jaké výši a za jakých podmínek odpovídáte zaměstnavateli za věci, které vám jsou svěřeny při výkonu práce? 

Vlastníte nějakou nemovitost? A věděli jste, že jste zodpovědní za...

Vlastníte nějakou nemovitost? A věděli jste, že jste zodpovědní za... 29. října 2020 | 

Věděli jste, že když například vytopíte souseda nebo z vašeho domu spadne kus střechy kolemjdoucímu na hlavu, jde škoda za vámi a musíte ji zaplatit? Kolikrát jde o opravdu veliké škody na majetku a zdraví jiných lidí. Naštěstí existuje způsob, jak případnou škodu neplatit ze svého. Je to pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti za škodu.

Jak na životní pojištění, které vám skutečně pomůže

Jak na životní pojištění, které vám skutečně pomůže 15. října 2020 | 

Je obrovský rozdíl mezi tím, zda máte sjednané nějaké, nebo opravdu funkční životní pojištění. Většina lidí ani netuší, že jim každý měsíc odchází z účtu platba za špatně nastavené životko. Poznají to až ve chvíli, kdy se jim něco přihodí a pojišťovna jim vyplatí jen směšnou náhradu. Víte, co by mělo na vaší pojistce určitě být? Přinášíme vám pár tipů, díky kterým dostanete ze životního pojištění maximum.

Tip, jak ušetřit na hypotéce

Tip, jak ušetřit na hypotéce 17. září 2020 | 

Hypotéky stále zlevňují, a tak se není čemu divit, že lidé pokukují po výhodnější úrokové sazbě a uvažují o refinancování. Věděli jste, že můžete refinancovat hypotéku i v době fixace? To a další zajímavosti o refinancování si povíme v dnešním článku!

Za ošetření v Rakousku zaplatila 300 euro, pojišťovna ji proplatila jen část

Za ošetření v Rakousku zaplatila 300 euro, pojišťovna ji proplatila jen část 27. srpna 2020 | 

Zranění na zahraniční dovolené se vám může prodražit. Své o tom ví i paní Lucie, která se zranila na kole, když se vracela z výletu v Rakousku. Nechala se ošetřit ve zdravotnickém zařízení, které nemělo smlouvu s místním systémem veřejného pojištění. Zdravotní pojišťovna ji pak v Česku proplatila pouze náklady za neodkladnou péči. A to ještě navíc jen do výše českých cen. Jak tomu předcházet?

Platíte si pojištění majetku? Poradíme, co udělat, aby vám pojišťovna proplatila co nejvíce peněz!

Platíte si pojištění majetku? Poradíme, co udělat, aby vám pojišťovna proplatila co nejvíce peněz! 13. srpna 2020 | 

Věděli jste, že pojištění, které platíte, musíte čas od času zkontrolovat a aktualizovat? Budete tak mít jistotu, že když dojde na lámání chleba, nepřijdete zkrátka. Špatně nastavená pojistná smlouva na váš byt či dům, vás může stát nemalé peníze.Víte, jak se vyhnout tzv. podpojištění?

Úrazů dětí bude o prázdninách přibývat. Nenechejte nic náhodě!

Úrazů dětí bude o prázdninách přibývat. Nenechejte nic náhodě! 16. července 2020 | 

Úrazy se nevyhýbají nikomu z nás. Mohou na nás číhat kdekoli a zapříčinit podstatnou změnu v našem životě, i v životě našich blízkých. Teď o prázdninách jsou rizikovou skupinou hlavně menší děti, které se mohou zranit opravdu kdekoli. Zejména na trampolíně. Právě v těchto dnech leží ve znojemské v nemocnici dva chlapci se zraněními, která si způsobili na trampolínách.

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři