\

ÚvodBlogPojištění občanů

Pojištění občanů

5 nejčastějších chyb při sjednávání pojištění majetku

5 nejčastějších chyb při sjednávání pojištění majetku 1. dubna 2021 | 

Pojištění majetku je velmi důležité, protože chrání váš majetek. Jenže pro mnoho lidí končí ochrana jejich majetku ve chvíli, kdy podepíšou pojistnou smlouvu. Víte, jaké jsou nejčastější chyby při pojištění majetku, které vás ve výsledku můžou stát spoustu peněz? Pojďme se na ně společně podívat!

Teď je ideální doba na to, abyste si zkontrolovali vaše pojištění a ušetřili nějakou tu kačku!

Teď je ideální doba na to, abyste si zkontrolovali vaše pojištění a ušetřili nějakou tu kačku! 18. března 2021 | 

Pandemie koronaviru změnila celý svět včetně pojistného trhu. Zatímco dříve lidé sjednávali pojištění raději osobně, přímo s pojišťovacím specialistou nebo na pobočce, dnes se prakticky vše sjednává na dálku. A to hlavně díky moderním online nástrojům, které to umožňují. Lidem se tak otevírá možnost sjednat výhodné pojištění online nebo si zdarma nechat zkontrolovat pojistné smlouvy!

Petr Pecina: Pandemie ukázala, že se dá ušetřit spoustu času. Nadšení do práce mi vydrželo dodnes

Petr Pecina: Pandemie ukázala, že se dá ušetřit spoustu času. Nadšení do práce mi vydrželo dodnes 1. března 2021 | 

Připravili jsme si pro vás exkluzivní rozhovor s Petrem Pecinou, který patří mezi nejúspěšnější partnery sítě INSIA. Finančním poradenstvím žije, věnuje se mu už přes 20 let a je autorem několika publikací o pojišťovnictví. S Petrem jsme se bavili o jeho začátcích, spolupráci s INSIA, regulaci a dopadech koronavirové pandemie na jeho byznys a pojistný trh.

6 tipů, jak ušetřit na povinném ručení tisíce korun

6 tipů, jak ušetřit na povinném ručení tisíce korun 11. února 2021 | 

Jak se říká, každá koruna se počítá. Věděli jste, že i na povinném ručení se dá ušetřit? Přinášíme vám 6 tipů, díky kterým můžete ušetřit až tisíce korun ročně. Zajímá vás, které to jsou? Pojďme na to!

Důležitá pojistka, kterou potřebuje každý manažer i ředitel

Důležitá pojistka, kterou potřebuje každý manažer i ředitel 28. ledna 2021 | 

Věděli jste, že manažeři a ředitelé společností jsou osobně zodpovědní za škodu, kterou ve své funkci způsobí? A to dokonce i v případě, že se dopustí chyby neúmyslně nebo z nedbalosti. V sázce je tak víc, než by se mohlo na první pohled zdát. V ohrožení je osobní majetek manažerů, jejich nemovitosti, cennosti i úspory. Naštěstí existuje způsob, jak tomu zabránit.

Jak zažádat o odškodnění, když uklouznete na chodníku a zraníte se

Jak zažádat o odškodnění, když uklouznete na chodníku a zraníte se 14. ledna 2021 | 

Věděli jste, že když uklouznete na namrzlém chodníku a zraníte se, můžete žádat o odškodnění? Za stav chodníku je totiž podle zákonu o pozemních komunikacích zodpovědný jeho vlastník. To často bývá obec. Pojďme se společně podívat na to, jak na to!

Na co myslet, aby vánoční svátky neskončily katastrofou

Na co myslet, aby vaše vánoční svátky neskončily katastrofou 22. prosince 2020 | 

I když jsou Vánoce považovány za svátky klidu, ne vždy tomu tak je. Stačí málo, aby se vánoční pohoda proměnila v pohromu. Během chvilky může být z místa, kde jste si ještě před chvilkou užívali rodinnou pohodu, doslova spáleniště. Jen loni hořelo během vánočních svátků ve více než 300 domácnostech, z toho šest požárů vedlo ke škodám vyšším než 1 milion korun. Věděli jste, že vánoční stromeček dokáže proměnit místnost v ohnivé peklo už do dvou minut od chvíle, kdy vzplane?

Co dělat, když na Silvestra špatně odpálíte pyrotechniku a někomu způsobíte zranění nebo škodu

Co dělat, když na Silvestra špatně odpálíte pyrotechniku a někoho zraníte nebo někomu zničíte majete 10. prosince 2020 | 

Vánoce jsou tu cobydup a spolu s nimi i oslavy Nového roku. Jelikož budou letos podniky, kde se každoročně slaví Silvestr, nejspíše zavřené, bude ještě více lidí slavit příchod Nového roku doma. S tím je spojen vyšší výskyt neodborné manipulace s pyrotechnikou, a to nevěstí nic dobrého. Víte, kdy máte nárok na to, aby vám pojišťovna proplatila škodu či újmu, kterou jste někomu způsobili na zdraví nebo majetku?

Jak neplatit ztrátu svěřených věcí zaměstnavatele ze svého

Jak neplatit ztrátu svěřených věcí zaměstnavatele ze svého 26. listopadu 2020 | 

Představte si, že si cestou z práce chcete udělat radost, a tak si zajdete do oblíbeného obchodu koupit něco pěkného na sebe. Když se vrátíte domů, zjistíte, že jste ve zkušební kabince zapomněli svůj pracovní notebook. Vrátíte se proto do obchodu, kde už notebook ale nenajdete. Víte, v jaké výši a za jakých podmínek odpovídáte zaměstnavateli za věci, které vám jsou svěřeny při výkonu práce? 

Vlastníte nějakou nemovitost? A věděli jste, že jste zodpovědní za...

Vlastníte nějakou nemovitost? A věděli jste, že jste zodpovědní za... 29. října 2020 | 

Věděli jste, že když například vytopíte souseda nebo z vašeho domu spadne kus střechy kolemjdoucímu na hlavu, jde škoda za vámi a musíte ji zaplatit? Kolikrát jde o opravdu veliké škody na majetku a zdraví jiných lidí. Naštěstí existuje způsob, jak případnou škodu neplatit ze svého. Je to pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti za škodu.

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři