\

ÚvodBlogPojištění občanů

Pojištění občanů

Jak se zachovat, když srazíte zvíře?

Jak se zachovat, když srazíte zvíře? 5. srpna 2021 | 

Srážka se zvěří patří mezi časté dopravní nehody a rozhodně to není nic příjemného. Někdy stihne řidič včas zareagovat a zabrání tak střetu a poničení vozidla, jindy to možné není. Jak by se měl člověk na silnici chovat, aby minimalizoval rizika a co dělat, když už ke srážce dojde?

Pozor na povodně a záplavy! Co dělat, abyste byli dostatečně chráněni?

Pozor na povodně a záplavy! Co dělat, abyste byli dostatečně chráněni? 22. července 2021 | 

Povodně a záplavy sužují lidstvo od nepaměti. Nejen, že jich v posledních letech přibývá, dokonce nabírají na intenzitě. Určitě vám neunikly drastické povodně a záplavy v Německu, které napáchaly obrovské škody a vyžádaly si několik lidských životů. Jaký je rozdíl mezi záplavami a povodněmi, a jaké pojištění mít, abyste byli proti jejich rizikům kryti?

Koronavirus a cestování: Jaké vybrat cestovní pojištění

Koronavirus a cestování: Jaké vybrat cestovní pojištění 8. července 2021 | 

Cestování v dnešní době není nic jednoduchého. Koronavirus řádí po celém světě a podmínky pro cestování se mění každým dnem. Pokud se chystáte do zahraničí, budete potřebovat kvalitní cestovní pojištění. Přinášíme vám praktický přehled, na co při výběru cestovního pojištění nezapomenout. 

Tornádo zpustošilo jižní Moravu! Jaké pojištění je potřeba mít, aby...

Tornádo zpustošilo jižní Moravu! Jaké pojištění je potřeba mít, aby... 25. června 2021 | 

Ve čtvrtek večer se jihem Moravy prohnalo ničivé tornádo o síle, která nemá v dějinách ČR obdoby. Tornádo si vyžádalo několik lidských životů a zničilo vše, co mu stálo v cestě. Domy padaly jako by byly z papíru a spousta lidí tak skončila bez střechy nad hlavou. Lidé se naštěstí semkli a ve velkém finančně přispívají obětem katastrofy. Jenže co když se objeví další tornádo? Jaké pojištění byste měli mít?

Na co byste měli myslet, než pošlete dítě na letní tábor!

Na co byste měli myslet, než pošlete dítě na letní tábor! 18. června 2021 | 

Účast vašeho dítěte na letním táboře je letos ohrožena víc než kdy jindy. Vzhledem k aktuální situaci si totiž nemůžete být jisti naprosto ničím. Komplikací, které vašemu dítěti můžou překazit prázdninové radovánky, je hned několik. Proto v žádném případě nezapomeňte na kvalitní pojištění. Na co všechno byste měli myslet?

Pronajímáte nemovitost? Nezapomeňte ji správně pojistit!

Pronajímáte nemovitost? Nezapomeňte ji správně pojistit! 8. června 2021 | 

Jedním z nejčastějších problémů, do kterého se dostávají lidé, které si pořizují nemovitost za účelem pronájmu, je nedostatečná pojistná ochrana. Často mají jen základní pojistku, která jim kryje pouze hlavní rizika, jako jsou živelní pohroma, vodovodní škody, exploze, úder blesku, pád stromu, stožáru a podobně. To ale nestačí.

Když pojištění majetku nestačí... Hrozí vám podpojištění?

Když pojištění majetku nestačí... Hrozí vám podpojištění? 20. května 2021 | 

Každý rok poničí vichřice desítky tisíc domů a chalup. Tisíce českých domácností zachvátí požár. A samozřejmě nesmíme zapomínat na vodu, která také dokáže napáchat obrovské škody. To, že má člověk sjednané pojištění majetku, ještě neznamená, že je jeho majetek skutečně chráněn. Na co si dát pozor?

Jak nejlépe ochránit kolo? Poradíme, co dělat!

Jak nejlépe ochránit kolo? Poradíme, co dělat! 29. dubna 2021 | 

Máte kolo? A jste chráněni proti případné krádeži? Počet odcizených kol se totiž každoročně zvyšuje. Policie loni zaznamenala 5 258 ukradených kol, přičemž škody z krádeží oproti loňsku vzrostly o 27 milionů korun. Celkem byly způsobeny škody za 135 milionů korun. Poradíme, co dělat, abyste nemuseli platit nové kolo ze svého!

5 nejčastějších chyb při sjednávání pojištění majetku

5 nejčastějších chyb při sjednávání pojištění majetku 1. dubna 2021 | 

Pojištění majetku je velmi důležité, protože chrání váš majetek. Jenže pro mnoho lidí končí ochrana jejich majetku ve chvíli, kdy podepíšou pojistnou smlouvu. Víte, jaké jsou nejčastější chyby při pojištění majetku, které vás ve výsledku můžou stát spoustu peněz? Pojďme se na ně společně podívat!

Teď je ideální doba na to, abyste si zkontrolovali vaše pojištění a ušetřili nějakou tu kačku!

Teď je ideální doba na to, abyste si zkontrolovali vaše pojištění a ušetřili nějakou tu kačku! 18. března 2021 | 

Pandemie koronaviru změnila celý svět včetně pojistného trhu. Zatímco dříve lidé sjednávali pojištění raději osobně, přímo s pojišťovacím specialistou nebo na pobočce, dnes se prakticky vše sjednává na dálku. A to hlavně díky moderním online nástrojům, které to umožňují. Lidem se tak otevírá možnost sjednat výhodné pojištění online nebo si zdarma nechat zkontrolovat pojistné smlouvy!

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři