ÚvodBlogPojištění občanů

Pojištění občanů

Ochrana dětí je vždy až na prvním místě

Správná  dětí je vždy až na prvním místě 1. června 2023 | 

Zajistit nejen finanční ochranu pro naše děti je investicí do jejich budoucnosti. Pojištění poskytuje rodičům klid v duši a jistotu, že jejich nejvzácnější poklad je chráněn před nečekanými událostmi. Přinášíme vám pohled Ivany Brabcové, produktové specialistky na životní pojištění, na ochranu dětí v různých etapách jejich života. 

Proč mít cestovní pojištění?

Proč mít cestovní pojištění? 22. května 2023 | 

Dovolenou máme rádi snad všichni. Jsou to okamžiky, kdy se svět zpomalí, starosti se rozplynou a my se vrháme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Na druhou stranu nikdy nevíme, jaká překvapení nás na dovolené potkají. A právě proto je důležité mít sjednané kvalitní cestovní pojištění.

Cyklistická sezóna je tu! Je o vaše kolo dobře postaráno?

Cyklistická sezóna je tu! Je o vaše kolo dobře postaráno? 18. května 2023 | 

Cyklistická sezóna je tu! Spousta z nás už se nemůže dočkat, až sedne na kolo a projede se. Ale ještě předtím, než vyrazíme vstříc novým dobrodružstvím, bychom se měli ujistit, že je o nás na cestách dobře postaráno. Přinášíme pár tipů, na co určitě nezapomenout a jak si letošní cyklistickou sezónu maximálně užít.

AutoMobil: Vygenerujte si kompletní servisní historii vašeho auta a sdílejte ji dle potřeby

AutoMobil: Vygenerujte si kompletní servisní historii vašeho auta a sdílejte ji dle potřeby 21. března 2023 | 

Aplikace Automobil přichází s novou funkcí, kterou jistě ocení mnoho majitelů vozidel. Nově si můžete kdykoliv vygenerovat aktuální servisní knížku svého automobilu v PDF formátu. Knížku pak můžete snadno sdílet se svým mechanikem v autoservisu, zájemcem o koupi vozu nebo kýmkoliv, kdo do ni zrovna potřebuje nahlédnout.

Plánujete předčasně splatit hypotéku? Může se vám to prodražit!

Plánujete předčasně splatit hypotéku? Může se vám to prodražit!  Pravidla pro předčasné splacení hyp 4. března 2023 | 

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se pravděpodobně brzy změní! Pokud projde novela zákona o spotřebitelském úvěru, budou si moct banky účtovat nejen administrativní náklady v maximální výši pár tisíc korun, ale také část z úroku. Novelu už poslalo ministerstvo financí do připomínkového řízení. Co to pro lidi bude znamenat?

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění?

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění? 10. února 2023 | 

Když se chystáte na lyže do Alp, tak berete pojištění jako samozřejmost. Ale pokud vyrazíte s rodinou na jarní prázdniny do Krkonoš, tak už to tak samozřejmé není. Nicméně komplikace a úrazy si nevybírají, mohou vás potkat doma i v zahraničí. V jakých případech se vám pojištění vyplatí?

Vše zdražuje! Jak mít více peněz v roce 2023?

Vše zdražuje! Jak mít více peněz v roce 2023? 26. ledna 2023 | 

Nacházíme se v nelehkých časech. Vše se zdražuje, máme tu rekordní inflaci a spousta lidí musí počítat každou korunu. Letos si proto musíme dávat opravdu velký pozor na to, abychom s penězi zacházeli uvážlivě. Přinášíme vám pár tipů, jak si udělat pořádek ve financích, abyste jich letos měli co nejvíce!

Jaká je povinná výbava auta v roce 2023?

Jaké je povinná výbava auta v roce 2023? 13. ledna 2023 | 

Povinná výbava auta se v průběhu časů měnila. Naposled došlo ke změně v roce 2018, kdy se povinná výbava v autě zjednodušila. Víte, co vše musíte v autě vozit s sebou? Pojďme se na to společně mrknout!

Chystáte se letos na lyže nebo snowboard do Itálie? Pozor na povinnosti na sjezdovkách!

Chystáte se letos na lyže nebo snowboard do Itálie? Pozor na povinnosti na sjezdovkách! 6. ledna 2023 | 

Víte, že se v Itálii loni v lednu změnil zákon, který stanovuje nová pravidla chování na sjezdovkách? Pokud chcete využívat italské sjezdovky v lyžařských střediscích, tak musíte mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám.

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor?

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor? 9. prosince 2022 | 

Vánoční čas je tu a spolu s ním i čtyři adventní neděle, které nám připomínají, že Vánoce jsou za dveřmi. A i když nám každá zapálená svíčka na adventním věnci připomíná, že se nezadržitelně blíží ty nejkrásnější a nejkouzelnější svátky v roce, měli bychom dbát na zvýšenou bezpečnost. Víte, co udělat, aby se vánoční pohoda nezměnila z minuty na minutu v neštěstí?

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři