ÚvodBlogINSIA aktuality Ivan Špirakus získal titul Osobnost pojistného trhu!

Ivan Špirakus získal titul Osobnost pojistného trhu!

1. prosince 2020 | Rubriky: INSIA aktuality | Blog | Aktuality

Osobností pojistného trhu se stal Ivan Špirakus

INSIA slaví další velký úspěch. V rámci jubilejního 20. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku byl osobností pojistného trhu jmenován Ivan Špirakus, místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSIA a.s. Ivan je právem považován za jednoho z nejdůležitějších lidí pojistného trhu a toto ocenění to jen podtrhuje.

Když do toho dáváte vše

Pokud člověk něco dělá srdcem, tak, jak nejlépe dovede, dějí se úžasné věci. Titul Osobnost pojistného trhu udělovali organizátoři v souladu s tradicí ankety za vynikající a mimořádný přínos v rozvoji českého pojišťovnictví. Vítězem se stal místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSIA a.s., dlouholetý člen vedení Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel ankety Pojišťovna roku, Ivan Špirakus.

Kdo je Ivan Špirakus

Místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSIA a.s. a dlouholetý člen prezidia Asociace českých pojišťovacích makléřů. Ivan Špirakus se narodil 11. února 1966 a žije v Praze. Absolvoval strojní fakultu ČVUT a po studiu pracoval v oblasti cestovního ruchu. V roce 1992 spoluzaložil makléřskou pojišťovací společnost Portfolio Alfa, s.r.o., kde se zabýval především marketingem, obchodem a řízením podnikatelských rizik klientů.

V roce 2004 stál u vzniku mezinárodní sítě pojišťovacích makléřů INSIA. V současné době je místopředsedou představenstva. V roce 2011 se podílel na uzavření strategického partnerství INSIA a největšího světového makléře, americké společnosti Marsh.

Aktivně publikuje, přednáší a podílí se na propagaci pojišťovnictví a profese pojišťovacích makléřů. Od roku 1999 byl členem představenstva Komory pojišťovacích makléřů, kde založil tradici makléřské ankety Pojišťovna roku.

Od roku 2005 působil v představenstvu AČPM. V prosinci 2013 byl zvolen do funkce předsedy prezídia AČPM. Do konce roku 2019 vykonával funkci místopředsedy AČPM se zodpovědností za legislativu a jednání s Ministerstvem financí ČR a ČNB ohledně implementace směrnice IDD do české legislativy.

O anketě Pojišťovna roku

Letošní ročník byl kvůli pandemii koronaviru výjimečný. Organizátoři byli nuceni odložit pořádání ankety z jara na podzim, a tak prodloužili hodnocené období roku 2019 i o rok 2020 (hlasování bylo uzavřeno 6. 11.) – proto tedy Pojišťovna roku 2019-2020. Do hlasování o výkonech pojišťoven se mohli zapojit všichni samostatní zprostředkovatelé a jejich zaměstnanci, kteří v uplynulém roce působili jako pojišťovací makléři, případně agenti (v kategoriích Životní pojištění a Pojištění občanů). Jubilejní ročník ankety má kromě čtyřnásobného vítěze i rekord v počtu hlasujících (asi jeden z mála pozitivních efektů nouzového stavu) – za jednotlivé kategorie bylo vyplněno přes 3000 anketních lístků.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři