ÚvodBlogMáte doma automobilového veterána? Dopřejte mu pojištění!

Máte doma automobilového veterána? Dopřejte mu pojištění!

25. listopadu 2022 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů | Pojištění firem

Máte doma automobilového veterána? Dopřejte mu pojištění!

Věděli jste, že i v ČR si můžete pojistit svého veteránského miláčka? V Česku je registrovaných okolo 25 000 historických vozidel a dalších zhruba 10 000 aut bez registrace se nachází v garážích či stodolách majitelů nebo prochází renovací v dílnách. Pojďme se společně podívat na to, jaké pojištění lze pro automobilového veterána sjednat!

Jak je na tom náš trh?

I když český trh s historickými vozidly nelze srovnávat s trhem například v USA nebo v Německu, určitě se nemáme za co stydět. V Česku se ročně prodá více než 500 automobilových veteránů, jejich ceny mnohdy dosahují milionových hodnot. Největší zájem je o české značky Škoda, Praga nebo Aero, ze zahraničních pak o Porsche, BMW či Mercedesy.

Ceny veteránů rostou

Ceny veteránů se od sametové revoluce výrazně zvýšily. Vozy se nejčastěji prodávají buď přes specializované firmy, přes inzerci nebo na aukcích.

Proč mít pojištění?

Veteránská vozidla jsou často rodinné klenoty s příběhem. Navíc jejich cena rostou a tak je v nejvyšším zájmu jejich majitelů, aby byli dostatečně chráněni. Díky pojištění můžete být v klidu, když se vám například stane škoda při vyhlídkové jízdě, nebo vám veterána někdo ukradne. Například v rámci pojištění od Kooperativa pojišťovny dokonce získáte i telematickou jednotku, která vám umožní mít veterána neustále pod dohledem. Hlídá jeho kondici i polohu a v případě problémů vás na vše upozorní. Asistenční služby si navíc můžete rozšířit o možnost zorganizování přepravy veterána na výstavu. V nejvyšším balíčku pojištění pro veterána je i havarijní pojištění, které většinou pojišťovny omezují stářím vozidla.

Pro jaká vozidla je pojištění určené

  • historicky a sběratelsky ceněná pojízdná a nepojízdná vozidla
  • vozidla starší 25 let
  • osobní a užitková vozidla do 3,5 t
  • motocykly
  • všechna vozidla bez rozlišení registrační značky
  • vozidla na výstavách

Máte automobilového veterána a chcete pro něj mít kvalitní pojištění? Neváhejte nás kontaktovat, specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomůžou!

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM


Zdroj: ceskenoviny.cz, koop.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři