ÚvodBlogNa co byste měli myslet, než pošlete dítě na letní tábor!

Na co byste měli myslet, než pošlete dítě na letní tábor!

18. června 2021 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Na co byste měli myslet, než pošlete dítě na letní tábor!

Účast vašeho dítěte na letním táboře je letos ohrožena víc než kdy jindy. Vzhledem k aktuální situaci si totiž nemůžete být jisti naprosto ničím. Komplikací, které vašemu dítěti můžou překazit prázdninové radovánky, je hned několik. Proto v žádném případě nezapomeňte na kvalitní pojištění. Na co všechno byste měli myslet?

 

Blíží se nám prázdniny a s nimi spojené letní tábory. Stát se může spoustu věcí, a tak je důležité děti na letní tábor pojistit. Připojistit lze i stornopoplatky pro případ, že se dítě nebude moci z jakýchkoliv důvodů akce zúčastnit (včetně důvodů souvisejících s Covid-19, tj. pozitivní test či karanténa). Jak správně postupovat?

Na co všechno myslet, než pošlete dítě na letní tábor?

  1. Máte sjednané pojištění obecné odpovědnosti?

Může nastat situace, kdy vaše dítě nedopatřením něco rozbije nebo poničí, a majiteli vznikne škoda. Proto si zkontrolujte, zda máte pojištění odpovědnosti z domácnosti, které se vztahuje na všechny jeho členy, a poskytne vám ochranu pro případ škody (újmy) způsobené při běžných činnostech, sportu, rekreaci apod.

  1. Má dítě sjednané úrazové pojištění? 

Nejprve si ověřte, zda je úrazové pojištění zajištěno organizátorem, popř. u jaké pojišťovny a na jakou částku. Mnohdy může být zahrnuto v ceně účastnického poplatku nebo může být poskytována skupinová sleva.

Úrazové pojištění můžete dítěti sjednat také individuálně. Některé pojišťovny nabízejí krátkodobé pojištění úrazu dětí, které můžete využít právě o prázdninách.

  1. Má organizátor sjednané pojištění věcí účastníků tábora?

Zjistěte, zda organizátor tábora má pojištění proti škodám (např. živlům, odcizení atd.), u jaké pojišťovny a na jaké částky. Organizátoři, kteří za děti v době konání akce nesou plnou zodpovědnost, by měli mít svou akci pojištěnou. Často se ale k překvapení všech stává, že pojištění nedostatečně kryje možná rizika. 

Pojištění dítěte na tábor nebo rovnou na celé prázdniny

Na trhu existuje pojištění, které je speciálně připravené na situace, které mohou na táborech nastat. Můžete jej navíc sjednat například pouze na konkrétní termín, kdy bude vaše dítě na táboře, nebo rovnou na celé prázdniny.

Důležité výlohy, které pojištění např. kryje:

  • dobu nezbytného léčení
  • denní odškodné při hospitalizaci
  • trvalé tělesné poškození
  • smrt následkem úrazu, ale také
  • odpovědnost za škodu na zdraví či majetku třetí osoby

Připojistit lze také stornopoplatky, když se dítě nebude moci z jakýchkoliv důvodů tábora zúčastnit, včetně toho, pokud by mělo pozitivní test na COVID-19 či bude muset do karantény.

 

A jak jste na tom vy? Ujistili jste se, že máte dostatečné pojištění? V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři