ÚvodBlogPozor na povodně a záplavy! Co dělat, abyste byli dostatečně chráněni?

Pozor na povodně a záplavy! Co dělat, abyste byli dostatečně chráněni?

22. července 2021 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Pozor na povodně a záplavy! Co dělat, abyste byli dostatečně chráněni?

Povodně a záplavy sužují lidstvo od nepaměti. Nejen, že jich v posledních letech přibývá, dokonce nabírají na intenzitě. Určitě vám neunikly drastické povodně a záplavy v Německu, které napáchaly obrovské škody a vyžádaly si několik lidských životů. Jaký je rozdíl mezi záplavami a povodněmi, a jaké pojištění mít, abyste byli proti jejich rizikům kryti?

Základem je mít sjednané pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Pokud již tato pojištění máte, tak jste se pravděpodobně s termíny povodeň a záplava setkali. Často jde o volitelnou část pojištění, která nebývá automatickou součástí základního pojištění. Ve většině případů jde pojistné krytí proti povodni a záplavě ruku v ruce, avšak ani to nebývá pravidlem. Jedná se totiž o dva rozdílné termíny, a proto je při sjednávání pojištění důležité dbát na to, zda jste pojištěny na obě tato rizika.

Co je povodeň?

Povodní se rozumí voda, která se vylije z břehů vodních toků a nádrží a nadělá neplechu na něčím domově. Zasažení povodní tak hrozí hlavně těm, kteří bydlí v blízkosti řeky, říčky, rybníka, potoka nebo přehrady.

Jenže na povodeň vás nemusí pojistit všude. Pojišťovny většinou posuzují, v jaké povodňové zóně se nemovitost nachází. Čím vyšší riziko povodní, tím více se pojištění prodraží. Dokonce se může stát, že pojišťovna odmítne riziko povodně pojistit. Chcete zjistit, v jaké povodňové zóně se nachází vaše nemovitost? Mrkněte na stránky ČAP.

Co je záplava?

Záplavou se rozumí například proudící voda stékající ze strání či stojící voda, která zaplaví pozemek, v horším případě i dům. Může jít například i o průtrž mračen nebo tání sněhu. Záplava tak na rozdíl od povodně může postihnout opravdu každého.

Jak se nejlépe bránit proti rizikům povodně a záplavy?

Nejlepším řešením je sjednat si komplexní smlouvu pojištění domova, ve kterém je zahrnuto jak pojištění nemovitosti, tak domácnosti. Pojištění nemovitosti kryje stavbu a pojištění domácnost veškeré vybavení.

Chcete mít jistotu, že jste dostatečně chráněni proti rizikům povodně a záplavy? Kontaktujte nás, naši poradci vám rádi pomůžou.

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři