ÚvodBlogŠpatná pojistka Vás může připravit o střechu nad hlavou

Špatná pojistka Vás může připravit o střechu nad hlavou

31. října 2018 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Špatná pojistka Vás může připravit o střechu nad hlavou

Nikdy nevíte, co se může přihodit. Tragický výbuch v rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku, si vyžádal nejen život majitele domu, ale poničil i desítky dalších domů v okolí. Vznikly škody za desítky milionů korun. Lidé, kteří měli špatně nastavené pojistky, od pojišťoven prakticky nic nedostali.
foto zdroj: HZS Olomouckého kraje

Výbuch způsobila exploze neznámé látky. Ta srovnala dům se zemí a značně poškodila i několik dalších domů v okolí.

Jeden dům už byl zbourán. U jedné dřevostavby je jasné, že také půjde celá k zemi. U dvou zděných domů, ve kterých bydlely tři rodiny, se stále čeká na soudní znalecký posudek statika. S největší pravděpodobností i tyto domy budou muset jít k zemi,“ uvedla vedoucí kanceláře obecního úřadu v Mostkovicích Magdaléna Všetičková.

Lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou, by měla pomoci veřejná sbírka vyhlášená obcí a Olomouckým krajem. Poničeno mělo být minimálně 53 objektů. Tlaková vlna na domech v okruhu několika stovek metrů od epicentra výbuchu poškodila nejen střechy či okna, ale podle starosty značně poničila také interiér, kterým se prohnala.

Poškozená jsou často například futra a dokonce i nábytek,“ podotkl starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Někteří lidé měli staré pojistky, které s výbuchem nepočítaly

Škody způsobené výbuchem na jednotlivých domech a jejich vybavení se podle něj často pohybují ve stovkách tisíc korun. Ne všichni majitelé poničených domů dostanou finanční náhradu od pojišťovny. Někteří obyvatelé Mostkovic si už podle starosty postěžovali, že jim pojišťovny zaplatily jen zlomek vzniklé škody.

Někteří lidé měli pojistky už staršího data, kdy do nich nebyly výbuchy a pády letadel zahrnuty. Začalo se to do nových pojistek přidávat až po roce 2011. Pak jsou lidé, kteří mají pojištěny jenom domácnosti a nemají pojištěny nemovitosti. Někteří lidé nemají vůbec pojistky,“ podotkla Všetičková, podle které pojistku neměla uzavřenou jedna z rodin, která po výbuchu přišla o dům.

Nechte si překontrolovat smlouvy

Jen si to představte. Výbuch srovná Váš dům se zemí, škody na domu a vybavení se vyšplhají do stovek tisíc korun a pojišťovna od Vás dá ruce pryč jen proto, že máte špatně nastavenou pojistku. Jediné co Vám pak zbude, je spoléhat se na cizí pomoc a veřejné sbírky. A přitom by stačilo jednou za čas zkontrolovat smlouvy.

Doporučujeme, abyste si nechali překontrolovat všechny smlouvy, které doma máte. Nikdy nevíte, co se může přihodit a určitě byste nechtěli zůstat bez střechy nad hlavou s minimální nebo dokonce žádnou náhradou od pojišťovny. Pojišťovací specialisté z makléřské sítě INSIA Vám rádi pomůžou. Neváhejte nás kontaktovat.

Jste si opravdu jisti, že jsou všechny Vaše smlouvy v pořádku?

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: idnes.cz
IDNES.cz_logo

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři