ÚvodBlogSvíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor?

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor?

9. prosince 2022 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů | Pojištění firem

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit peklo. Co dělat, aby se vánoční svátky neproměnily v horor?

Vánoční čas je tu a spolu s ním i čtyři adventní neděle, které nám připomínají, že Vánoce jsou za dveřmi. A i když nám každá zapálená svíčka na adventním věnci připomíná, že se nezadržitelně blíží ty nejkrásnější a nejkouzelnější svátky v roce, měli bychom dbát na zvýšenou bezpečnost. Víte, co udělat, aby se vánoční pohoda nezměnila z minuty na minutu v neštěstí?

Škody za statisíce a ztráty na životech

Zprávy o požáru z adventních věnců se objevují rok co rok. Například loňské Vánoce způsobila svíčka na adventním věnci ohnivé peklo v jednom holešovickém bytě. Požár nezpůsobil jen finanční škody, bohužel si vyžádal oběti na životech.  Žena se nadýchala kouře a skončila v péči zdravotníků, ale pes takové štěstí neměl a během požáru přišel o život.

Nejde o jediný případ

O podobných případech informují hasiči každý rok. Vždyť nejvíce požárů od svíček nebo aromalamp je během adventu a o Vánocích. Většinou proto, že jsou lidé nedbalí a nechají otevřený oheň bez dozoru. Přitom by stačilo dohlédnout na to, že je oheň řádně uhašen.

Co dělat, abyste neplatili škodu z vlastní kapsy

Nechcete platit škodu za požár z nedbalosti ze svého? V podobných situacích vám může velice pomoci správně nastavené pojištění majetku a pojištění odpovědnosti. Pokud už máte uzavřené pojištění, doporučujeme projít smlouvy a ujistit se, že jste chráněni i pro tento případ.

Pojištění majetku i pojištění odpovědnosti by měli mít samozřejmě i podnikatelé.

NECHCI PLATIT ŠKODU ZE SVÉHO

A na závěr pár rad přímo od hasičů

  • Věnec by neměl být vyroben z vysoce hořlavého materiálu – např. pilin, hoblin apod.
  • Správně vybírejte i svíčky na věnec. Klasické svíčky (určené např. do svícnů) nejsou pro adventní věnce příliš vhodné, neboť brzy prohoří a mohou věnec či okolí zapálit.
  • Svíčka by měla být umístěna na stabilní nehořlavé podložce bránící přímému kontaktu hořící svíčky s podkladem (např. chvojím adventního věnce).
  • Věnce bez ochranných podložek pod svíčkami mohou sloužit jen jako dekorace, a v žádném případě bychom je neměli zapalovat.
  • Svíčky umísťujte v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, rozhodně je nedávejte k oknům do průvanu, blízko záclon, do těsné blízkosti sedaček či jiných textilií, ani na poličku nebo skříň.
  • Vždy zajistěte, aby měla hořící svíčka stabilitu a nehrozilo její převrácení.
  • Uvědomte si, že věnce jsou po nějaké době již zcela vyschlé a snadno chytnou.
  • Pozor na děti nebo zvířata, mohou hořící svíčku převrhnout.
  • Zapálené svíčky nesmíte nechat během jejich hoření bez dozoru. Zhasněte je vždy, když opouštíte domov nebo jdete spát.

Chcete prožít Vánoce v klidu a mít jistotu, že jste dostatečně pojištěni? Neváhejte nás kontaktovat, specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomůžou!

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Zdroj: hzcsr.cz | olomoucky.denik.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři