ÚvodBlogUnilink Group se připojuje k Acrisure, aby urychlil růst v distribuci pojištění

Unilink Group se připojuje k Acrisure, aby urychlil růst v distribuci pojištění

5. dubna 2023 | Rubriky: Blog | Aktuality | INSIA aktuality

Unilink Group se připojuje k Acrisure, aby urychlil růst v distribuci pojištění

Vedení Unilink Group oznámilo své rozhodnutí připojit se ke globálnímu finančnímu a pojišťovacímu makléři Acrisure.Tento krok má za cíl urychlit mezinárodní růst Unilinku a využít globálního dosahu a odborných znalostí Acrisure.

Skupina Enterprise Investors, přední Private Equity fond ve střední a východní Evropě, který byl minoritním akcionářem Unilinku od roku 2018, Unilink opouští. Tým Unilink Group v čele s Igorem Rusinowskim bude nadále pokračovat v rozvoji firmy  jako součásti Acrisure. Acrisure bude podporovat růst Unilinku v Evropě a poskytne své mezinárodní know-how v oblasti distribuce, technologií, pojištění, vztahů s pojistiteli a přístup na kapitálové trhy.

Unilink Group je největší  distributor pojištění ve střední a východní Evropě, s vedoucím postavením v Polsku (pod značkou Unilink), Bulharsku (pod značkou I&G Insurance Brokers), Rumunsku a Moldavsku (pod značkou Safety Broker), České republice a na Slovensku (pod značkou INSIA). Předepsané hrubé pojistné za rok 2022 činí 1,3 miliardy EUR v neživotním i životním pojištění. Skupina také působí jako MGA (Managing General Agent) v rámci svých polských a rumunských obchodních aktivit. Unilink Group  je přítomna ve všech distribučních kanálech se silným zaměřením na distribuci ve spolupráci s pojišťovacími zástupci. Unilink provozuje v celé střední a východní Evropě síť 15 000 externích partnerů a 2 500 prodejních kanceláří. Ročně uzavře téměř sedm milionů pojistných smluv.

"Je vzrušující přinést značku Acrisure do nové části světa! V posledních letech jsme Unilink proměnili z lídra na trhu distribuce pojištění v Polsku na největšího hráče ve střední a východní Evropě stojícího v čele segmentu v šesti zemích a působícího ve všech distribučních kanálech," řekl Igor Rusinowski, generální ředitel Unilink Group. "V tomto ohledu jsme naprosto v souladu se zaměřením Acrisure na růst, inovace a podnikání. Náš tým je nadšený, že se může stát součástí Acrisure a přinést na naše trhy “Mimořádnou výhodu”. Sdílíme stejné hodnoty a principy partnerství a angažovanosti, přičemž akvizice jsou nedílnou součástí naší DNA."

"Připojení k Acrisure otevírá zcela nové příležitosti pro naše partnery, zaměstnance a trhy. Jedná se o bod zlomu v historii Unilink Group a jsem si jistý, že z toho budeme všichni profitovat."

Transakce bude dokončena po schválení regulačními orgány. Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

O společnosti Acrisure

Acrisure je finančně technologická a pojišťovací společnost se sídlem v Grand Rapids, Michigan, USA. Společnost úspěšně kombinuje lidský přístup a nejmodernější technologie při poskytování široké škály produktů, včetně pojištění, zajištění, kybernetických služeb a dalších. Během posledních devíti let vzrostly čisté příjmy Acrisure z 38 milionů dolarů na více než 4 miliardy dolarů, a dnes zaměstnává více než 14 000 kolegů ve 21 zemích. Pro sledování novinek a aktualizací  navštivte www.acrisure.com nebo sledujte společnost na LinkedIn.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři