ÚvodBlogChystáte se na letní dovolenou autem? Máme pro vás pár tipů, na co nezapomenout!

Chystáte se na letní dovolenou autem? Máme pro vás pár tipů, na co nezapomenout!

23. června 2022 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Chystáte se na letní dovolenou autem? Máme pro vás pár tipů, na co nezapomenout!

Na pořádnou letní dovolenou se těšíme snad všichni. A spousta z nás na ni vyrazí autem. A protože jde často o delší cestu, tak vám přinášíme pár skvělých tipů, na co nezapomenout a co vyřídit ještě před odjezdem. Mrkněte do článku a inspirujte se.Bez pojištění ani ránu

Nikdo z nás nechce přemýšlet nad tím, co špatného se cestou na dovolenou může stát. A ani nemá smysl malovat čerta na zeď. Na druhou stranou je fajn, když nám na cestě někdo kryje záda. A proto bychom nikdy neměli cestovat bez cestovního pojištěnípojištění odpovědnosti a úrazového pojištění. Jejich smysl oceníte hlavně ve chvíli, kdy se něco pokazí, protože dokážou ušetřit opravdu hodně peněz. A v zahraničí, kde je většinou vše o dost dražší, to platí dvojnásob.

Nezapomeňte sjednat i asistenční služby

Při cestě autem je potřeba počítat i s případnou poruchou nebo nehodou, která hrozí pokaždé, když sedneme za volant. Pokud chcete být maximálně připraveni, je potřeba sjednat opravdu kvalitní asistenční služby.

Základní asistence, která je běžnou součástí pojištění povinného ručení (nebo havarijního pojištění), je postavena tak, aby zajistila jen nejnutnější službu, tedy odtah do nejbližšího servisu. Maximálně zajistí dopravu cestujících zpět domů nebo jejich ubytování v nejbližším hotelu, většinou na jednu noc. Ale pozor, tyto služby mohou být podmíněny nehodou a v případě poruchy vozu může asistenční centrála pouze zprostředkovat pomoc, kterou si plně hradí klient. A je po dovolené! 

Proto dbejte na to, abyste si sjednali kvalitní asistenční služby, které vás pokryjí jak v případě nehody, tak i při poruše. Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Šikovný cestovní seznam

Stáhněte si letní cestovní seznam, díky kterému si zabalíte vše důležité.

Mobilní aplikaci AutoMobil ocení každý cestovatel

Pro klidnější a pohodovější cestování doporučujeme mít nainstalovanou mobilní aplikaci AutoMobil, která je zdarma a má hned několik parádních vychytávek. Pomůže vám s nákupem a správou elektronické dálniční známky i kontrolou tlaku v pneumatikách. Můžete si do ní nahrát i všechny důležité doklady, jako jsou zelená karta, občanský průkaz i cestovní pas a mít je tak vždy po ruce. A to není vše, mrkněte, co dalšího umí.

Aplikaci můžete stahovat na Android i iOS.

google-play-badgeapp-store_cz-01


Chcete mít jistotu, že budete na cestě za vaší vysněnou dovolenou kryti?
 Kontaktujte nás, profesionální poradci ze sítě INSIA vám rádi pomůžou. 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři