ÚvodBlogNečekejte, až se vaše dítě zraní!

Nečekejte, až se vaše dítě zraní!

26. září 2019 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Nečekejte, až se vaše dítě zraní!

Na podzim nepadají jen listy ze stromů. Padají i děti, a to nejčastěji z kola, in-line bruslí nebo elektrických koloběžek. Často se zraní i při dovádění na trampolíně nebo míčových hrách. Dětský svět je zkrátka plný nejrůznějších dobrodružství, která jdou ruku v ruce s úrazy. Víte, co udělat proto, abyste se co nejlépe vypořádali s následky úrazu?

Kdo nepadá, jakoby nebyl

To, že děti neposedí, víme všichni. Stačí chvilka nepozornosti a bolístka je na světě.

Asi vás nepřekvapí, že ani elektricky poháněné koloběžky a skateboardy to dětem neulehčují. Od okamžiku, kdy se dítě spokojeně prohání na svém oblíbeném dopravním prostředku a kdy drhne obličejem o zem, často uběhne jen pár vteřin. Gravitace zkrátka nic neodpouští :)

Mezi nejčastější úrazy patří řezné rány, podvrtnutý kotník, vyražené zuby, pohmoždění končetin a zlomeniny prstů.

Ve škole to lítá

K nárůstu počtu úrazů přispívá i zahájení školní docházky. Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách, výjimečné nejsou ani pády z podtrhnuté židle. Čas od času o přestávkách lítají po třídě i jiné věci, než křídy a houby na tabuli.

Nejvíce úrazů mají děti na druhém stupni základní školy. Chlapci častěji než dívky. Že by chlapci vyváděli více lumpáren? :) 

Jaké měsíce vedou?

Tipnuli byste, že v září počet nahlášených dětských úrazů převyšuje dokonce i prázdninové měsíce červenec a srpen? Dalšími měsíci s vyšším počtem nahlášených úrazů jsou únor a březen, kdy si děti odnášejí bolístky ze zimních sportů. Nejklidnějším měsícem z pohledu četnosti zranění je prosinec. Počet úrazů v posledních letech stoupá a více než polovina z nich se stane mimo domov.

Pojištěním získáte jistotu

Dětské úrazové pojištění sice neochrání vaše dítě před úrazem, ale pomůže vám vypořádat se s následky. Pokryje ušlý příjem a umožní vám, abyste mohli celodenně pečovat o vaše dítě při rekonvalescenci. Zodpovědný rodič si uvědomuje důležitost úrazového pojištění.

A nejen to, pojištěním svého dítěte myslíte na jeho budoucnost, která může být zalitá sluncem, ale sem tam se může objevit nějaký mráček. Buďte připraveni, když se vyskytnou zdravotní problémy, které bude potřeba řešit.

Poradíme, jaké je nejlepší

Chcete mít jistotu, že když se vašemu dítěti něco stane, budete mít dostatek času a prostředků na potřebnou péči ? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme vybrat a sjednat to nejvýhodnější úrazové pojištění na trhu!

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři