ÚvodBlogPojištění firemNa pojištění podnikatelů se nevyplatí šetřit! Co byste měli vědět?

Na pojištění podnikatelů se nevyplatí šetřit! Co byste měli vědět?

4. března 2021 | Rubriky: Pojištění firem | Blog

Na pojištění podnikatelů se nevyplatí šetřit! Co byste měli vědět?

Při podnikání člověk narazí na nejrůznější překážky a komplikace. Některé nelze ovlivnit, ale je dost těch, na které je možné se dopředu připravit. Pojištění se vyplatí každému podnikateli, bez ohledu na to, čím se zabývá. Podle čeho byste měli vybírat pojištění?Podnikatelé se můžou pojistit skoro na vše

Možností, na co se lze v dnešní době pojistit, je spousta. Základem je pojištění majetku proti živlům a odcizení a pojištění odpovědnosti. Velmi důležité je i pojištění přerušení provozu, na které většina podnikatelů stále zapomíná. Přitom právě přerušení provozu se může podnikateli prodražit ještě více než samotná škoda na majetku. Pro výrobní firmy by mělo být naprostým základem, protože kryje ušlý zisk i stálé náklady.

Než totiž dojde k obnovení provozu, musí podnikatel platit fixní náklady jako pronájem, poplatky za energie, sociální pojištění zaměstnanců nebo zálohy na daně. Když pak k přerušení provozu skutečně dojde a podnikatel jej nemá sjednané, může to firmu klidně zlikvidovat.

Zapomínat by se nemělo ani na pojištění kybernetických rizik. V dnešní době už většina firem běžně používá pro chod svého podnikání nějaký software a zpracovává spoustu osobních údajů svých klientů.

Podle čeho pojištění vybírat?

To záleží na tom, v jakém oboru podnikáte. Jaké máte potřeby, požadavky a očekávání. Například výrobní firma bude potřebovat jiné pojištění než výstavní galerie – ta si bude chtít vedle běžného majetku pravděpodobně pojistit i umělecká díla a starožitnosti.

Tím hlavním by mělo být pojištění majetku a pojištění odpovědnosti za újmu. Myslet by podnikatelé měli i na dopojištění strojů a elektroniky, které se sjednává v širším rozsahu než pojištění běžného majetku a kryje i poruchy či mechanické poškození.

Levnější neznamená lepší

Při výběru vhodného pojištění by se podnikatel neměl rozhodovat podle ceny. Důležitější je kvalita pojištění. Sjednat si nedostatečné pojištění jen se základním krytím a s nízkou spoluúčastí se může podnikateli hrubě nevyplatit. Rozumnější je investovat do vyšších limitů plnění a širšího pojistného krytí. Podnikání totiž neohrožují malé škody v řádu tisíců, skutečným rizikem jsou velké škody např. z odpovědnosti za újmu na zdraví nebo životě, které dnes mohou být v řádech milionů korun.

Tápete v pojištění pro podnikatele a chcete zdarma odborně poradit? Kontaktujte nás, naši specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomohou!

 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři