ÚvodBlogZa chybu v práci můžete zaplatit až statisíce korun

Za chybu v práci můžete zaplatit až statisíce korun

9. října 2019 | Rubriky: Blog | Pojištění občanů

Za chybu v práci můžete zaplatit až statisíce korun

Nikdo z nás není neomylný a čas od času chybujeme všichni. Věděli jste, že když při práci něco pokazíte a způsobíte zaměstnavateli škodu, musíte ji zaplatit? A to, i když ji uděláte omylem. Máme pro vás tip, jak se vyhnout placení, když v práci něco vyvedete!
Za chyby se platí! Když porušíte pracovní povinnosti a způsobíte v práci škodu, zaměstnavatel ji po vás bude chtít uhradit. Podle zákoníku práce na to má právo a je naivní myslet si, že škodu zaplatí
z vlastní kapsy.

Kolik za chybu zaplatíte?

Zaměstnavatel po vás může chtít proplatit neúmyslnou škodu až do výše 4,5 násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku! Pokud škodu způsobíte úmyslně nebo pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, riskujete, že ji budete muset uhradit celou!

Pojistka na blbost vás ochrání

Nechcete platit jako mourovatí? Sjednejte si pojištění odpovědnosti zaměstnance, tzv. pojistku na blbost. Předtím, než pojistku sjednáte, spočítejte si, na jakou částku se pojistíte. Je zbytečné sjednávat vyšší pojistný limit, když maximální náhrada výše škody činí 4,5 násobek průměrného měsíčního příjmu. 

Pokud berete například průměrně 20 tisíc korun měsíčně, je 4,5násobek 90 tisíc korun. Bohatě vám tedy postačí pojistný limit 100 tisíc korun. 

Čím větší riziko, tím dražší

Cena pojištění se odvíjí od toho, jak rizikové vaše povolání je, kde pracujete a jaké si nastavíte limity plnění. Roční pojistné vás může vyjít na pár stovek, ale i tisíce korun.

Při výplatě pojistného plnění musíte počítat i se spoluúčastí. Výše spoluúčasti je u každé pojišťovny jiná a pohybuje se od 10 do 30 procent.

Pozor na výluky

Až budete sjednávat pojistku, dejte si pozor na výluky. Může se stát, že si sice budete platit pojistku, ale až se něco skutečně pokazí, budete mít v ruce jen kus bezcenného papíru a pojišťovna vám nic nevyplatí.

Kde sjednat nejvýhodnější pojistku na blbost

Chcete mít jistotu, že budete mít nejvýhodnější pojištění odpovědnosti zaměstnance? Kontaktujte nás, pojišťovací specialisté INSIA vám s výběrem i sjednáním rádi pomůžou!

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: Novinky.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Žhavé novinky ze světa pojištění

ibnlnor

Užitečný adresář pojišťoven

  pojistovny banner web

Naši partneři